Strona głównaZdrowieSam dopasuj sobie okulary

Sam dopasuj sobie okulary

Emerytowany profesor fizyki Joshua Silver zaprojektował okulary, które można samemu „dostroić" do wady wzroku.
Pomysł uniwersalnych okularów zrodził się w 1985 roku. Ich soczewki są połączone z cienkimi zbiorniczkami, do których za pomocą małych strzykawek można dodać lub ująć płynu i zmienić w ten sposób ogniskową soczewek.

Okulary rozprowadzane są głównie w ubogich rejonach świata, tam, gdzie brakuje optyków. Profesor Silver ma nadzieję, że jego projekt umożliwi miliardom ludzi żyjących w krajach rozwijających się otrzymanie - często pierwszych w ich życiu - okularów korygujących wzrok.


Pierwsze modele rozprowadzane są w krajach Trzeciego Świata. Profesor chciałby, aby w samych Indiach rozdawano milion par okularów rocznie, a ostatecznym celem jest rozprowadzenie rocznie na całym świecie 100 milionów, a do roku 2020 - miliarda par.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 17:40:40, 14-02-2009 ciekawski

    Jest to swietny wynalazek ale Ja mam do jego stosowania watpliwosci bo jednak okulista i badanie wzroku daje wieksza pewnosc i bezpieczenstwo dla oczu.Nie ma w tej chwili zadnych doniesien jak ten wynalazek tego Profesora dziala i jakie daje wyniki.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Aktywni 50+
  • Pola Nadziei
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy