Strona głównaZdrowiePrzykre objawy towarzyszące rzucaniu palenia normalnym zjawiskiem

Przykre objawy towarzyszące rzucaniu palenia normalnym zjawiskiem

Porzucenie nałogu palenia papierosów wiąże się z doświadczaniem pewnych nieprzyjemnych objawów odstawiennych. Wielu ludzi, którzy decydują się na walkę z uzależnieniem od nikotyny, deklaruje doznawanie wielu przeszkadzających w normalnym funkcjonowaniu symptomów. Na szczęście, po jakimś czasie dolegliwości ustępują.
Przykre objawy towarzyszące rzucaniu palenia normalnym zjawiskiem [© Nomad_Soul - Fotolia.com] warto rzucić w każdym wieku i każdej sytuacji, przekonują lekarze. Palacze jednak chętnie przekładają decyzję o rezygnacji z nałogu ze względu na przykre dolegliwości towarzyszące zwykle zmaganiom z pozbyciem się nawyku. Do najczęściej zgłaszanych problemów należą: , , ucisk w klatce piersiowej i poranny .

Pierwszych kilka tygodni jest uważanych za najtrudniejsze. Wspomniane objawy mogą być doświadczane w wyniku odstawienia nikotyny i dostosowywania się organizmu do funkcjonowania bez dymu tytoniowego. W efekcie wiele osób czuje się gorzej w ciągu pierwszych kilku tygodni po , ale należy pamiętać, że pacjent przechodzi wówczas poważne fizyczne i psychiczne korekty, jak to zwykle ma miejsce przy uwalnianiu się od jakiegokolwiek poważnego uzależnienia.

Nierzadko potrzeba ośmiu - dwunastu tygodni dla ustąpienia objawów. U niektórych osób proces ten trwa nawet 6 miesięcy, dopiero po pół roku czują się dość komfortowo jako niepalący.

Co do jednego wszak nie można mieć wątpliwości: już po trzech tygodniach od rzucenia palenia jest się o wiele zdrowszym. Przy dokuczliwych objawach odstawienia nikotyny można też skonsultować się z lekarzem. Czasami zdarza się, że palenie może maskować istniejące schorzenie, którego objawy ujawniają się po porzuceniu nałogu.

Przeczytaj także


Ból, bóle głowy - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Na bóle głowy skarży się aż 70 procent Polaków. Dolegliwości te mogą być spowodowane przez szereg przyczyn - fizycznych, chemicznych, psychicznych, bakteriologicznych, neurologicznych. Ich zidentyfikowanie jest jednak bardzo istotne ze względu na podjęcie odpowiedniego leczenia. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Pola Nadziei
  • Umierać po ludzku
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy