Strona głównaZdrowiePopraw sobie nastrój dietą. Te produkty poprawią psychiczne samopoczucie

Popraw sobie nastrój dietą. Te produkty poprawią psychiczne samopoczucie

Na dobry nastrój ma wpływ wiele czynników, także te dietetyczne. Sposób odżywiania się nie tylko wpływa na naszą sylwetkę i zdrowie fizyczne, ale silnie oddziałuje na psychiczne samopoczucie.
Na to, w jakiej kondycji psychicznej jesteśmy, mogą wpływać różne dolegliwości, które z kolei daje się osłabić dzięki odpowiedniej diecie. Wymienić tu można np. hipoglikemię, niedoczynność tarczycy, alergie pokarmowe, etc. Odpowiedni jadłospis zaś pomoże złagodzić nieprzyjemne emocjonalne objawy.

Klucz do dobrego samopoczucia to neuroprzekaźniki. Są substancjami umożliwiającymi komunikowanie się komórek mózgowych. Składają się z aminokwasów, czyli elementów białka dostarczanego w diecie. Są to m. in. endorfiny mogące wywoływać euforię i błogość, czy serotonina pomagająca utrzymywać równowagę nastroju i uchronić się przed . Także dopamina i noradrenalina wpływają na dobre samopoczucie.
© goodluz - Fotolia.com
 
Strony : 1 2 3 4 5 6 7

Przeczytaj także


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • eGospodarka.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy