Strona głównaZdrowiePolacy niechętnie noszą okulary

Polacy niechętnie noszą okulary

Polacy nieregularnie używają okularów korekcyjnych - zaledwie 32 procent "okularników" deklaruje, że korzysta z nich przez cały czas w ciągu dnia.
Pozostali respondenci (68% spośród osób noszących okulary korekcyjne) zakładają je w zależności od potrzeby. Na sposób korzystania ze szkieł korekcyjnych mają wpływ zarówno poziom wykształcenia, jak i wiek - wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP.

"Istotnym czynnikiem wpływającym na sposób używania okularów korekcyjnych jest poziom wykształcenia. Osoby lepiej wykształcone - z wykształceniem co najmniej średnim - częściej noszą je na stałe" - komentuje Magdalena Sawińska z TNS OBOP. - "Zaś osoby z wykształceniem poniżej średniego częściej korzystają z okularów wyłącznie czasowo. Różnice te wynikają zapewne z odmiennego charakteru pracy zawodowej wykonywanej przez obie grupy. Warto również zauważyć, że osoby młode - w wieku 20 - 39 lat oraz uczące się - częściej korzystają z okularów cały czas w ciągu dnia" - podkreśla Magdalena Sawińska.

Z badania TNS OBOP wynika ponadto, że największy odsetek badanych użytkowników okularów korekcyjnych wymienia je z częstotliwością raz na 2-3 lata (45%). Co najmniej raz w roku okulary wymienia zaledwie 8% respondentów, a aż 18% badanych w ogóle nie wymieniała jeszcze okularów.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kobiety.net.pl
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy