Strona głównaZdrowiePlanujesz aktywny urlop? Przygotuj organizm

Planujesz aktywny urlop? Przygotuj organizm

Przed nami wakacje, czas wypoczynku, który często kończy się urazami. Jeśli, więc planujesz spędzenie urlopu w aktywny sposób przygotuj organizm to czekającego go wysiłku.
Planujesz aktywny urlop? Przygotuj organizm [© auremar - Fotolia.com] Aktywne spędzanie wolnego czasu to coraz popularniejsza forma wypoczynku, jeśli jednak zazwyczaj spędzasz wiele godzin przed komputerem Twój organizm nie jest gotowy do podjęcia takiego wyzwania. Zanim wybierzesz się na urlop podczas, którego będziesz chodzić po górach, pływać, wędrować, postaraj się wygospodarować trochę czasu przynajmniej na krótki spacer lub gimnastykę rozciągającą mięśnie.

Będąc na urlopie nie zapominaj o rozgrzewce, zanim wyruszysz w góry lub wsiądziesz na rower z zamiarem pokonania długiego dystansu, wykonaj kilka ćwiczeń przygotowujących mięśnie do wysiłku.

Oczywiście ani rozgrzewka ani wcześniejsze treningi nie gwarantują nam uniknięcia kontuzji. Powinniśmy, więc przygotować się na różne sytuacje, warto mieć przy sobie środki przeciwbólowe, bandaże i środki odkażające ranę. W aptekach i drogeriach dostępne są też hydrożelowe plastry, które pomagają zmniejszyć obrzęk a dzięki zwartości składników chłodzących redukują ból.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Pola Nadziei
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X