Strona głównaZdrowiePijaj kawę po śniadaniu, a nawet po obiedzie. Poprawi zdrowie serca i nie tylko

Pijaj kawę po śniadaniu, a nawet po obiedzie. Poprawi zdrowie serca i nie tylko

Wielu ludzi zaczyna dzień od filiżanki kawy. Ten, powszechnie uważany za przyjemny, nawyk nie tylko sprzyja lepszemu budzeniu się i daje zastrzyk energii, ale może też dobrze wpłynąć na zdrowie.
Pijaj kawę po śniadaniu, a nawet po obiedzie. Poprawi zdrowie serca i nie tylko [© pressmaster - Fotolia.com] Wiadomo już, że kawa ma liczne prozdrowotne właściwości. Zawiera antyoksydanty i inne substancje, które pomagają uchronić się przed różnymi chorobami, w tym przed nowotworami czy miażdżycą. Dzięki nim daje też efekty .

Jak wskazują członkowie Włoskiego Stowarzyszenia Odżywiania Człowieka (Società Italiana di Nutrizione Umana), seniorzy często rezygnują z obawiając się wpływu napoju na poziom ciśnienia krwi. Tymczasem warto kontynuować zwyczaj picia tego napoju, bo ma oa działanie prewencyjne z zakresie m. in. problemów sercowo-naczyniowych, neurologicznych i zaburzeń układu trawiennego.

Przykładowo, kawa po obiedzie pomaga przeciwdziałać spadkowi ciśnienia, który często ma miejsce u osób starszych w po zjedzeniu posiłku. Kawa nie tylko nie zaszkodzi, ale może nawet pomóc poczuć się lepiej, wyjaśniają eksperci.

Choroby sercowo-naczyniowe, , wciąż są jedną z głównych przyczyn zgonów. Z tego powodu w ostatnich latach przeprowadzono m. in. badania w celu oceny roli biologicznej kwasów fenolowych, które obficie znajdują się w kawie. Okazało się, że picie tego napoju powoduje znaczny wzrost stężenia kwasów fenolowych w osoczu, co odpowiada na wzrost zdolności antyoksydacyjnej osocza. Kawa jest zatem substancją, która skutecznie spowalnia starzenie się komórek.

Klasyczne espresso, mokka czy cappucciono poprawiają stan psychofizyczny. Przeprowadzono testy, z których wynika, że osoby pijajace kawę deklarują, iż czują się zdrowsi, mają więcej energii i , odczuwają większe chęci do towarzyskiego udzielania się w porównaniu do ludzi, którzy po kawę nie sięgają.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • EWST.pl
  • Aktywni 50+
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X