Strona głównaZdrowiePamiętaj o piciu wody. 9 skutków odwodnienia organizmu

Pamiętaj o piciu wody. 9 skutków odwodnienia organizmu

Ludzkie ciało aż w 75 procentach składa się z wody, nic więc dziwnego, że jest kluczowa dla wielu podstawowych czynności życiowych. Warto dostarczać sobie odpowiednią ilość płynów, bo niedostateczny ich poziom szybko skutkuje rozmaitymi problemami z funkcjonowaniem organizmu i intensyfikuje objawy istniejących już chorób. Zobacz, jakie są efekty odwodnienia.
Pamiętaj o piciu wody. 9 skutków odwodnienia organizmu 1. Nadciśnienie
Krew w 92 procentach składa się z wody w sytuacji odpowiedniego nawodnienia organizmu. Jeśli dochodzi do , staje się gęstsza, co sprzyja problemom z utrzymaniem właściwego poziomu .

2. Astma i alergie
Niedostateczna ilość wody wywołuje zwężanie dróg oddechowych, a także zwiększa poziom histaminy, co prowadzi do pogłębiania się .

3. Poziom cholesterolu
Kiedy organizm jest odwodniony, produkuje więcej , aby zabezpieczyć komórki przed nadmierną utratą wody.

4. Problemy skórne
Ponieważ odwodnienie prowadzi do zatrzymania w ciele toksyn, efekty tego mogą być widoczne na skórze w postaci wysypki, stanów zapalnych, , etc.

5. Pęcherz i nerki
Niedostateczna ilość wody powoduje nagromadzenie się toksyn, a poza tym dochodzi wówczas do tworzenia się środowiska sprzyjającego namnażaniu bakterii, co może sprawić, że pęcherz i staną się bardziej podane na infekcje.

6. Zaparcia
Organizm pobiera wodę z jelit, by zabezpieczyć najważniejsze wymagające jej funkcje. Niemniej jednak, bez dostatecznej ilości płynów odpadki procesu trawiennego wolniej się przesuwają, bądź zatrzymują i dochodzi do zaparcia.

7. Waga
Przy braku adekwatnej ilości wody komórki są pozbawione energii. W efekcie zaczynamy więcej jeść sądząc, że tak zwiększymy swoje siły do działania, tymczasem organizm jest po prostu spragniony.

8. Starzenie się
Chroniczny niedobór wody skutkuje zaburzeniami w funkcjonowaniu organów, także skóry. Szybciej powstają , przebarwienia, załamania, tj. objawy starzenia się.

9. Zmęczenie
Woda to dla nas jedno z głównych źródeł energii. Jej niedostatek prowadzi do spowolnienia aktywności enzymatycznej, co skutkuje odczuwaniem znużenia i .

Przeczytaj także


Alergia / Alergie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Alergia to choroba wywoływana reakcją układu odpornościowego na określone substancje, na przykład pyłki, kurz, jad pszczeli, czy sierść zwierząt domowych. Choroby wywołane przez alergeny stały się bardzo częstym zjawiskiem w ciągu ostatniego półwiecza. czytaj dalej »


Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy