Strona głównaZdrowiePamiętaj o piciu wody. 9 skutków odwodnienia organizmu

Pamiętaj o piciu wody. 9 skutków odwodnienia organizmu

Ludzkie ciało aż w 75 procentach składa się z wody, nic więc dziwnego, że jest kluczowa dla wielu podstawowych czynności życiowych. Warto dostarczać sobie odpowiednią ilość płynów, bo niedostateczny ich poziom szybko skutkuje rozmaitymi problemami z funkcjonowaniem organizmu i intensyfikuje objawy istniejących już chorób. Zobacz, jakie są efekty odwodnienia.
Pamiętaj o piciu wody. 9 skutków odwodnienia organizmu 1. Nadciśnienie
Krew w 92 procentach składa się z wody w sytuacji odpowiedniego nawodnienia organizmu. Jeśli dochodzi do , staje się gęstsza, co sprzyja problemom z utrzymaniem właściwego poziomu .

2. Astma i alergie
Niedostateczna ilość wody wywołuje zwężanie dróg oddechowych, a także zwiększa poziom histaminy, co prowadzi do pogłębiania się .

3. Poziom cholesterolu
Kiedy organizm jest odwodniony, produkuje więcej , aby zabezpieczyć komórki przed nadmierną utratą wody.

4. Problemy skórne
Ponieważ odwodnienie prowadzi do zatrzymania w ciele toksyn, efekty tego mogą być widoczne na skórze w postaci wysypki, stanów zapalnych, , etc.

5. Pęcherz i nerki
Niedostateczna ilość wody powoduje nagromadzenie się toksyn, a poza tym dochodzi wówczas do tworzenia się środowiska sprzyjającego namnażaniu bakterii, co może sprawić, że pęcherz i staną się bardziej podane na infekcje.

6. Zaparcia
Organizm pobiera wodę z jelit, by zabezpieczyć najważniejsze wymagające jej funkcje. Niemniej jednak, bez dostatecznej ilości płynów odpadki procesu trawiennego wolniej się przesuwają, bądź zatrzymują i dochodzi do zaparcia.

7. Waga
Przy braku adekwatnej ilości wody komórki są pozbawione energii. W efekcie zaczynamy więcej jeść sądząc, że tak zwiększymy swoje siły do działania, tymczasem organizm jest po prostu spragniony.

8. Starzenie się
Chroniczny niedobór wody skutkuje zaburzeniami w funkcjonowaniu organów, także skóry. Szybciej powstają , przebarwienia, załamania, tj. objawy starzenia się.

9. Zmęczenie
Woda to dla nas jedno z głównych źródeł energii. Jej niedostatek prowadzi do spowolnienia aktywności enzymatycznej, co skutkuje odczuwaniem znużenia i .

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • eGospodarka.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • EWST.pl
  • Oferty pracy