Strona głównaZdrowieOto składnik, który pomoże schudnąć. Dodaj go do diety

Oto składnik, który pomoże schudnąć. Dodaj go do diety

Jeśli chcesz schudnąć bez głodzenia się czy stosowania wymagających diet, spróbuj dodać garść nasion roślin strączkowych do codziennego jadłospisu.
Oto składnik, który pomoże schudnąć. Dodaj go do diety Badacze z Uniwersytetu w Toronto odkryli, że osoby, które jadły około 160 gramów nasion , czuli się średnio o 31 procent „pełniejsi" niż pozostali.

W dłuższej perspektywie szybsze powoduje utraty wagi, ponieważ zapobiega podjadaniu pomiędzy posiłkami.

Jak mówią eksperci z St Michael's Hospital's Clinical Nutrition and Risk Factor Modification Centre, 90 procent diet nie przynosi sukcesu, po jakimś czasie następuje odzyskiwanie dawnej masy ciała ze względu na zwiększone uczucie głodu i żywieniowe zachcianki.

Tymczasem uczynienie fasoli, grochu, ciecierzycy, czy soczewicy częścią codziennej diety, m. in. dzięki niskiemu indeksowi glikemicznemu, pozwala na zachowanie utrzymanie poczucia sytości na dłużej.

Co więcej, rośliny strączkowe w naszym menu pomagają obniżyć poziom złego cholesterol o pięć procent, co zmniejsza ryzyko .

Naukowcy twierdzą, że 130 gramów roślin strączkowych dziennie jest adekwatną ilością (to ponad trzy czwarte kubka). Dietetycy wskazują, że nie jest trudno wypełnić te rekomendacje, bo np. można dodać porcję tych nasion do sałatek zamiast sera, czy zastąpić nimi część porcji mięsa. Poza tym poleca się dorzucenie ich garści do zupy.

Nasiona roślin strączkowych są bogate w błonnik i białko, co oznacza, że stanowią dość dobrą alternatywę dla mięsa. Eksperci podkreślają również, że rośliny strączkowe zawierają dużo , który pomaga organizmowi lepiej funkcjonować i obniża poziom , którego nadmiar prowadzi do wielu chorób.

Wyniki badań opublikowano w magazynie Obesity.

Przeczytaj także


Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • EWST.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy