Strona głównaZdrowieNoworoczne postanowienia: jak dotrzymać tego o rzuceniu palenia papierosów

Noworoczne postanowienia: jak dotrzymać tego o rzuceniu palenia papierosów

Początek roku to nowe plany i nadzieje. Jednym z najczęstszych postanowień, obok odchudzania i podjęcia treningów, jest rzucenie palenia. Żeby zwiększyć prawdopodobieństwo jego dotrzymania, warto zastosować kilka wskazówek. Oto te najbardziej przydatne.
Noworoczne postanowienia: jak dotrzymać tego o rzuceniu palenia papierosów Nigdy nie jest za późno na to, by . W każdym wieku i sytuacji przyniesie prozdrowotne korzyści. Nowy Rok jest ku temu świetną okazją. Wśród wielu ludzi pojawia się walka z nałogiem palenia papierosów. I słusznie, bo gdy stanowi to świadomy, jasny cel, ma się większe szanse na powodzenie. Zobacz, co robić, by skutecznie uwolnić się od papierosów.

Zadbaj o dobrą motywację

Jest niezbędna, żeby utrzymać wolę pozbycia się nałogu. Jeśli dobrze wiesz, dlaczego chcesz przestać palić, ten cel długo i intensywnie będzie ci towarzyszył i nie da o sobie zapomnieć, co jest przydatne szczególnie w sytuacjach, w których jesteś bliski poddania się...

Ucz się na błędach

Jeśli masz za sobą nieudane próby rzucania palenie, nie zniechęcaj się. Wykorzystaj te doświadczenia w nowym podejściu. Ucz się na błędach, i niech pomogą ci osiągnąć sukces w przyszłości. Nie stosuj rozwiązań, które nie przyniosły skutku, uważaj na te sytuacje, w których niegdyś się poddałeś.

Nie działaj w pojedynkę

O wiele łatwiejsza jest walka z nałogiem, gdy w pobliżu jest ktoś, kto stanowi wsparcie lub przechodzi podobny proces. Dotyczy to każdej dziedziny. Z badań wynika np., że osoby, które zaczęły ćwiczyć w grupie, mają znacznie większe szanse na kontynuowanie treningów niż ci, którzy podjęli się ich na własną rękę. To samo dotyczy palenia papierosów. Istnieją specjalne grupy wsparcia, które działają podobnie jak wspólnoty AA.

Skorzystaj z farmakologii

Jakkolwiek tabletka na od papierosów nie istnieje, jednak na rynku dostępnych jest dość dużo preparatów, które mają pomóc w rezygnacji z palenia. Gumy z czy plastry mogą ułatwić zadanie. Jeśli mają być skuteczne jednak, trzeba je stosować zgodnie z zaleceniami na ulotkach i konsultacjami u specjalisty.

Uwierz, że dasz radę

Nie zaprzepaszczaj szansy na lepsze zdrowie mówiąc, że w twoim przypadku to i tak się nie uda. Rozejrzyj się dokoła i oceń, jak wielu ludziom już udało się . Liczby też robią wrażenie - jak wynika ze statystyk, w samych Stanach Zjednoczonych żyje ponad 50 milionów byłych palaczy. Jeśli im się udało, ty też dasz radę.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • EWST.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy