Strona głównaZdrowieNowe zęby w jeden dzień

Nowe zęby w jeden dzień

Dzięki nowoczesnym implantom stomatologicznym w jeden dzień można odbudować całkowite bezzębie u pacjenta. Także wszczepienie pojedynczego implantu nie wymaga już usuwania zdrowych zębów i narażania się na zbędny ból.
Czasy, kiedy po wyrwaniu zęba trzeba było świecić dziurą odchodzą do lamusa. Dziś tuż po usunięciu zęba możemy go od razu zastąpić implantem i to bez konieczności szlifowania zdrowych zębów.

- Różnica polega na tym, że w przypadku implantów nie ma konieczności robienia mostu, który w tradycyjnej metodzie mocowało się na oszlifowanych, często w 100 proc. zdrowych zębach - tłumaczy lekarz implantolog Wojciech Fąferko z Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic z Katowic. - Implant wszczepiany jest bezpośrednio do kości i spełnia funkcję podobną do naturalnego korzenia zębowego. Na nim mocowany jest następnie łącznik i korona, czyli nowy ząb.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom nanotechnologicznym nowoczesne implanty szybciej zrastają się z kością i są stabilniejsze już we wstępnej fazie gojenia się, umożliwiając szybsze osadzenie korony, nawet w przypadku rozległych braków. Także specjalna, opatentowana powierzchnia sprawia, że proces gojenia skraca się nawet do dwóch miesięcy. Umożliwia to tym samym ich stosowanie także w przypadkach, kiedy konieczny jest przeszczep tkanki kostnej czy wszczepienie implantu w kość o złej jakości.

To dobra wiadomość zwłaszcza dla osób z całkowitym bezzębiem stosujących tradycyjne ruchome protezy mocowane na klejach stomatologicznych. Dziś gabinety stomatologiczne oferują kilka możliwości mocowania ruchomych protez na implantach są to: DIEM - osadzenie protez na implantach w ciągu 1 dnia, LOCATOR - gumowe zatrzaski (metoda szybka i tania) i belka protetyczna. Każda z tych metod ma za zadanie uzupełnienie bezzębia naśladujące naturę.

- Protezy mocowane na implantach są stabilne i dają ogromne poczucie komfortu na co dzień. Pacjent nie ma obaw przed jedzeniem nawet twardych potraw. Protezy w ten sposób mocowane nie grożą przesunięciem czy wypadnięciem. Pozwalają na dokładne miażdżenie i przeżuwanie potraw co ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia całego układu pokarmowego, zwłaszcza żołądka i jelit - mówi dr Fąferko.

Samo mocowanie protezy odbywa się bardzo podobnie jak w przypadku pojedynczego implantu. W kości szczęk umieszczane są implanty, które w ciągu kilku tygodni integrują się z nią. Na nich umieszcza się łączniki i mocuje protezę.

W przypadku metody DIEM całkowity brak zębów można odbudować w ciągu jednego dnia. Troszkę inaczej proces odbudowy wygląda w przypadku belki protetycznej. W tym przypadku konieczne jest stworzenie przez stomatologa specjalnej nadbudowy w postaci belki na szczycie implantów, na której następnie zatrzaskiwana jest proteza.

Jak podkreślają twórcy implantów, wpływają one zarówno na jakość życia, wygląd a przede wszystkim na zdrowie, umożliwiając dokładniejsze rozdrabnianie jedzenia. Implanty w przeciwieństwie do protez szkieletowych czy tradycyjnych akrylowych osiadających nie powodują także zaniku kości, który powoduje największe zmiany w wyglądzie osoby noszącej protezę. Jego najczęstszymi objawami są zapadnięte wargi, wyraźnie zaznaczone zmarszczki i podnoszenie się brody ku nosowi.

www.dentim.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

 • 23:42:16, 09-09-2010 onawch

  implanty to na pewno drogi biznes nie ma co ukrywać dlatego warto po pierwsze zapoznać się z kilkoma opiniami. Niektórzy twierdzą, że po kupieniu tych tańszych musieli wymieniać implanty po jakimś czasie bo się ropa zbierała albo inne dolegliwości bólowe mieli. Ja wstawiałam 2 zęby w Poznaniu w klinice Candeo (www.candeo.pl) i jestem bardzo zadowlona. Po pierwsze duży wybór, po drugie tanio a po trzecie na raty
  ... zobacz więcej
 • 06:35:48, 10-09-2010 tadeusz50

  Cytat:
  implanty to na pewno drogi biznes nie ma co ukrywać dlatego warto po pierwsze zapoznać się z kilkoma opiniami. Niektórzy twierdzą, że po kupieniu tych tańszych musieli wymieniać implanty po jakimś czasie bo się ropa zbierała albo inne dolegliwości bólowe mieli. Ja wstawiałam 2 zęby w Poznaniu w klinice Candeo (www.candeo.pl) i jestem bardzo zadowlona. Po pierwsze duży wybór, po drugie tanio a po trzecie na raty


  trzy # trzy reklamy kliniki, miedzy bajki włożyć, że wstawiałaś tam zęby, jesteś z tej kliniki.
  ... zobacz więcej
 • 19:42:02, 18-12-2010 witosse

  podoba mi się myśl usztywnienia protezy implantami. Sam znalazłem jeszcze system mocowania w jeden dzień- SYNCONE. Pytanie jeszcze ile takie mocowania DIEM, Locator czy SYNCONE kosztują?
 • 09:46:23, 23-02-2014 ~gość: 178.42.11.xxx

  ja niestety również musiałam pożeganć sie ze swoimi zębami na rzecz implantów, zabieg ich wstawienia robiłam u dr Brzozowskiego, bardzo kompetnetnego lekarza, co ważne za zabieg miałam możliwość zapłacić w ratach, dzięki czemu nie nadwyrężyłam nadto swojego budżetu domowego

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Umierać po ludzku
 • Pola Nadziei
 • Poradnik-zdrowia.pl
 • Aktywni 50+
 • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X