Strona głównaZdrowieNowe możliwości w leczeniu trudno gojących się ran

Nowe możliwości w leczeniu trudno gojących się ran

Udokumentowane badania a także obserwacje kliniczne przeprowadzane w Polsce i na świecie potwierdzają skuteczność stosowania światła spolaryzowanego w leczeniu trudno gojących się ran żylakowych podudzi a także charakterystycznych dla cukrzycy.
Światło o widmie podobnym do tej części widma elektromagnetycznego, która jest wytwarzana w naturze przez słońce, ale bez promieniowania wykorzystywane w lampach leczniczych wnika w tkankę pozbawioną naturalnej ochrony jaką stanowi skóra prawie dziesięciokrotnie głębiej niż w tkankę zdrową. Podobne znacznie głębsze działanie ma Biotron w przypadku tkanki zmienionej zapalnie. Światło przyspiesza znacznie proces ziarninowania czyli gojenia się rany, poprzez stymulowanie mechanizmów fizjologicznych odpowiedzialnych za gojenie się rany. Poprawia mikrokrążenie na całym zmienionym martwiczo obszarze wokół owrzodzenia oraz umożliwia rewitalizację skóry i tkankipodskórnej.

Działa przeciwbólowo i chroni też przed zakażeniami bakteryjnymi.
Również bardzo istotne jest to, że zabiegi kontynuowane nadal po zagojeniu się ran zapobiegają nawrotom choroby. Terapia światłem jest terapią nieinwazyjną ale proces leczenia wymaga cierpliwości, gdyż może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Żylaki - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Żylaki to zwyczajowa nazwa objawów przewlekłej niewydolności żylnej, która jedną z częstszych chorób układu krwionośnego. Na ich rozwój wpływają zaburzenia związane z przepływem krwi, spowodowane nieprawidłowym działaniem ścian żył i zastawek żylnych. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • EWST.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy