Strona głównaZdrowieNeoKobieta - Kampania na temat menopauzy

NeoKobieta - Kampania na temat menopauzy

3 lipca została zainaugurowana kampania edukacyjna o menopauzie NeoKobieta. Jej celem jest przekazanie kompleksowej wiedzy na temat menopauzy, obalenie stereotypów z nią związanych oraz uświadomienie kobietom, iż menopauza to początek nowego, pięknego etapu ich życia.
Głównymi elementami kampanii są warsztaty edukacyjne prowadzone przez specjalistów, którzy omówią holistycznie i wieloaspektowo zagadnienie menopauzy oraz dostarczą uczestniczkom wiedzy jak radzić sobie z problemami wieku okołomenopauzalnego. Warsztaty odbędą się w pięciu polskich miastach: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław oraz Poznań. Uruchomiona też zostanie platforma internetowa, która będzie stanowiła kompendium wiedzy na temat menopauzy ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi terminu oraz miejsca warsztatów.

Celami kampanii jest: uświadomienie, że menopauza jest kolejnym etapem w życiu kobiet, który nie musi oznaczać drastycznego przełomu zarówno w sferze fizycznej, psychicznej jak i społecznej, przekazanie kompleksowej wiedzy z zakresu opieki i pielęgnacji ginekologicznej, psychologicznej oraz dermatologicznej, które pozwolą każdej kobiecie w okresie okołomenopauzalnym stać się świadomą zachodzących zmian, zbudowanie pozytywnego przekazu, pokazanie, że menopauza to kolejny etap życia kobiety, z którego można czerpać wiele wspaniałych doznań i całkowicie się realizować na różnych płaszczyznach: zawodowych, duchowych, czy osobistych.

- Menopauzy nie należy postrzegać jako biletu w jedną stronę. Kobiecość, siła i piękno wynikające z dojrzałości kobiet po 50. roku życia przejawiają się w różnych sferach ich życia. Kobieta może skoncentrować się bardziej na sobie, swoich marzeniach i celach życiowych, gdyż role np. związane z macierzyństwem schodzą na dalszy plan - powiedziała dr Joanna Heidtman.

Przeczytaj także


Menopauza - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Menopauza - inaczej przekwitanie - nie jest chorobą, ale naturalnym procesem zachodzącym w kobiecym organizmie. Niestety, zmiany które wówczas zachodzą, zwiększają ryzyko wystąpienia wielu chorób. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Umierać po ludzku
  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy