Strona głównaZdrowieNajczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji

Najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji

Około 10 proc. mężczyzn poniżej 40 czterdziestki i około 40 proc. panów liczących sobie ponad cztery dekady doświadcza zaburzeń erekcji. Jakie są najczęstsze przyczyny dolegliwości?
Najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji [Fot. klenger - Fotolia.com] O mówi się, gdy: wzwód nie utrzymuje się przez cały okres aktywności seksualnej, bądź erekcja jest zbyt słaba do aktu seksualnego, lub też w ogóle nie następuje. Najogólniej rzecz ujmując, przyczyny zaburzeń erekcji są psychologiczne, fizyczne lub sanowią ich połączenie.
  • - zaburzenia erekcji rozwojają się średnio 10 do 15 lat wcześniej u diabetyków w porównaniu do wolnych od tej choroby mężczyzn. Wynika to zarówno z uszkodzenia nerwów przez chorobę, jak i jej wpływu na stan naczyń krwionośnych.
  • Miażdżyca, zwężenie i stwardnienie tętnic - w ich wyniku zmniejsza się przepływ krwi do penisa.
  • Nadciśnienie: sprzyja rozwojowi . Mężczyźni doznają zaburzeń erekcji średnio na dwa lata przed ujawnieniem się choroby wieńcowej.
  • Palenie papierosów pogarsza miażdżycę, a tym samym zwiększa ryzyko zaburzeń erekcji.
  • i lęk to czynniki psychologiczne, które często oslabiają sprawność seksualną.
  • Uszkodzenia nerwów, np. nerwów miednicy spowodowane chorobą, urazem lub operacją, mogą powodować .
  • Stosowanie różnych używek: marihuany, kokainy, amfetaminy i może prowadzić do zaburzeń erekcji. Alkoholizm może też wiązać się z kurczeniem się jąder i obniżeniem poziomu .
  • Leki - efektem ubocznym określonych farmaceutyków są zaburzenia erekcji. Taki skutek najczęściej dają leki: przeciwnadciśnieniowe, przeciwhistaminowe, przeciwdepresyjne i uspokajające.

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy