Strona głównaZdrowieNadciśnienie tętnicze: porozmawiaj z farmaceutami

Nadciśnienie tętnicze: porozmawiaj z farmaceutami

3 marca w 9 miastach na terenie całej Polski odbędzie się kolejna edycja projektu Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji ,,Skonsultuj z Farmaceutą’’. Na wszystkich zainteresowanych czeka solidna porcja wiedzy o chorobach układu krążenia oraz możliwość wykonania bezpłatnych podstawowych badań profilaktycznych.
Nadciśnienie tętnicze: porozmawiaj z farmaceutami [Fot. Evgeniy Kalinovskiy - Fotolia.com] Jak co roku, członkowie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji zorganizują w wyznaczonych centrach handlowych specjalne stoiska. Wolontariusze – studenci farmacji, medycyny i innych kierunków medycznych oraz specjaliści, w tym: , i fizjoterapeuci doradzą oraz omówią najważniejsze aspekty chorób układu krążenia. W czasie akcji będzie można również wykonad pomiar poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego oraz analizę składu ciała. Atrakcji nie zabraknie także dla najmłodszych – przy stoiskach zaplanowano również kącik dla dzieci.
to obecnie jedno z najpowszechniejszych schorzeń. Stanowi częstą przyczynę śmierci i prowadzi do groźnych powikłań: , i wielu innych. Skuteczną obroną przed chorobą jest profilaktyka, na którą składają się przede wszystkim główne zasady zdrowego stylu życia – aktywność fizyczna, odpowiednia dieta, unikanie używek (zwłaszcza tytoniu) i utrzymywanie wagi w normie. Niestety, wciąż wiele osób ma ograniczoną świadomośd w tym zakresie, co przekłada się na większe ryzyko zachorowania. ,,Skonsultuj z Farmaceutą – nadciśnienie tętnicze’’ ma na celu podniesienie wiedzy społeczeostwa na temat chorób układu krążenia, ich objawów, przyczyn i przede wszystkim ich prewencji – mówi Anna Smutek, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji.
Akcja odbędzie się w sobotę, 3 marca na terenie centrów handlowych w całej Polsce:
 • Bydgoszczy, godz. 10:00 – 18:00, CH Auchan, Rejewskiego 3
 • Gdańsku, godz. 10:00 – 16:00, CH Manhattan, al. Grunwaldzka 82
 • Poznaniu, godz. 11:00 – 17:00, CH Avenida, ul. Matyi 2
 • Wrocławiu, godz. 11:00 – 17:00 Arkady Wrocławskie, Powstańców Śląskich 2-4)
 • Dąbrowie Górniczej, CH Pogoria, Jana III Sobieskiego 6A
 • Krakowie, godz. 11:00 – 17:00, CH Serenada, al. Bora–Komorowskiego 41
 • Łodzi, godz. 10:00 – 18:00, CH Tulipan, Piłsudskiego 94
 • Lublinie, godz. 11:00 – 17:00, Galeria Olimp, Aleja Spółdzielczości i Pracy 34
 • Warszawie, godz. 10:00 – 16:00, Galeria Żoliborz, Broniewskiego 28 oraz godz. 10:00 – 16:00, CH Wola Park, Górczewska 124
Partnerem akcji jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA – Poland.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
 • Kosciol.pl
 • Pola Nadziei
 • Uniwersytety Trzeciego Wieku
 • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X