Strona głównaZdrowieMięta pomaga osłabić problemy z przełykaniem

Mięta pomaga osłabić problemy z przełykaniem

Mięta pieprzowa może pomóc w trudnościach w połykaniu i pozasercowym bólu w klatce piersiowej, doświadczanym przez niektórych pacjentów z zaburzeniami przełyku, mówią uczeni z Medical University of South Carolina (MUSC).
Mięta pomaga osłabić problemy z przełykaniem [fot. silviarita from Pixabay]
Znaczna część spośród kilkudziesięciu pacjentów włączonych do pilotażowego badania zgłosiła poprawę objawów.
Olejek miętowy jest uznanym środkiem w leczeniu zespołu jelita drażliwego. Zbadaliśmy też jego wpływ na pacjentów z i bólem w klatce piersiowej bez wyraźnej przyczyny - mówi dr Mohamed Khalaf z MUSC.
Nasze odkrycia sugerują, że może pomóc w zapobieganiu tym objawom poprzez rozluźnienie mięśni gładkich w dolnej części przełyku - wyjaśnia prof. Donald O. Castell z MUSC.
Wiadomo, że olejek miętowy ma działanie lecznicze przy wielu schorzeniach ze względu na jego właściwości rozluźniające mięśnie. Teraz wykazano, że pacjenci, którzy przyjmowali tabletki z olejkiem miętowym przed jedzeniem, czuli się po jedzeniu lepiej niż ci, którzy tego nie robili. Szczególnie pomocne okazało się to zarówno przy niezwiązanym z sercem, jak i trudnościach w połykaniu.

Obecny standard leczenia problemów z przełykiem obejmuje stosowanie różnych leków, w tym trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych i blokerów kanału wapniowego. Nie zawsze są one jednak skuteczne. Mięta pieprzowa może być dobrą alternatywą szczególnie dla tych pacjentów, którzy doświadczają przejściowych objawów, ponieważ mogą swobodnie przyjmować środek, gdy pojawiają się objawy.

Biorąc pod uwagę profil bezpieczeństwa, niski koszt i powszechną dostępność, stosowanie olejku z mięty pieprzowej nie wiąże się z żadnym ryzykiem, wskazują autorzy badań.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Kobiety.net.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy