Strona głównaZdrowieMedyczne przyczyny bezsenności

Medyczne przyczyny bezsenności

Jeśli twój sąsiad nie ma szczekającego w nocy psa, a szum miasta nie dociera do wnętrza mieszkania, a mimo wszystko budzisz się w nocy i nie możesz zasnąć, u podłoża kłopotów ze snem może leżeć medyczna przyczyna.
Medyczne przyczyny bezsenności Poniżej kilka objawów, które mogą być związane z . Jeśli podejrzewa się doświadczania którejś z nich, należy udać się do lekarza - tylko leczenie tych chorób pozwoli pozbyć się jednocześnie problemów ze snem.

Nadczynność tarczycy

W wyniku produkowany jest nadmiar hormonów. Może to powodować zaburzenia snu ze względu na psychiczne i fizyczne zmiany wywołane zaburzeniami hormonalnymi.
Inne możliwe objawy nadczynności tarczycy: drżenie rąk, niepokój, utrata masy ciała.

Fibromialgia

Przewlekle cierpiący na doświadczają bólu mięśni i bolesności wokół stawów. To zaś zakłóca wypoczynek. Co więcej, zaburzenia snu mogą być przyczyną, a nie tylko objawem tej choroby.

Inne możliwe objawy fibromialgii: zaburzenia żołądkowe, bóle głowy.

Choroba refluksowa przełyku

żołądkowo-przełykowy jest wynikiem nieprawidłowej relaksacji mięśni w dolnej części przełyku, co powoduje, że kwas z żołądka przedostaje się z powrotem do przełyku. Dolegliwość często nasila się, gdy pozostaje w pozycji leżącej, co powoduje dyskomfort i zakłóca sen.

Inne możliwe objawy choroby: ból w klatce piersiowej, utrata masy ciała, zmniejszenie apetytu.

Łagodny rozrost gruczołu krokowego


Jeśli starszy mężczyzna często wstaje w nocy, by oddać mocz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że cierpi na łagodny . Oczywiście takie nocne wizyty zakłócają wypoczynek.

Inne objawy rozrostu prostaty: słaby strumień moczu, uczucie nie opróżniania pęcherza w sposób całkowity.

Choroba Parkinsona


Najpowszechniejszym symptomem choroby Parkinsona drżenia ciała, niemniej jednak zmiany w mózgu wywołane postępem choroby mogą być przyczyną zaburzeń snu.

Inne objawy choroby Parkinsona: sztywność i napięcie mięśni, bradykinezja (spowolnienie ruchowe).

Reumatoidalne zapalenie stawów

Stan zapalny, który powoduje ból i sztywność w stawach, często pogarsza się z wiekiem. Niektóre statystyki pokazują, że 72% osób w wieku powyżej 55 lat chorujących na zapalenie stawów, doświadcza problemów ze snem.

Inne objawy : sztywność, ból w stawach

Niewydolność serca

stanowi najczęstszy objaw istniejących problemów z sercem wtedy, gdy upośledza ono zdolność do zapewnienia wystarczającego przepływu krwi według zapotrzebowaniem organizmu. Osoba, która doświadcza tej choroby, może mieć zakłócony sen nocny - budzić się z uczuciem duszności i częściej oddawać mocz.

Inne objawy niewydolności serca: duszność, kaszel, osłabienie.

Zakażenie układu moczowego

Częściej zmagają się z nim kobiety. Infekcje dróg moczowych są zwykle wywoływane spowodowanym przez obecność e-coli lub innych bakterii. Sen zostaje zakłócony z powodu dyskomfortu i zwiększonej potrzeby oddawania moczu.

Inne objawy zapalenia pęcherza: częsta potrzeba oddawania moczu, ból brzucha, nudności.

Astma


jest przewlekłą chorobą płuc, w której zwężone drogi oddechowe powodują, że oddychanie staje się utrudnione. Niektóre objawy, zwłaszcza kaszel, mogą nasilać się w nocy powodując zakłócenia snu.

Inne objawy astmy: kaszel, świszczący oddech, duszność

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

 • 19:17:04, 21-05-2012 ~gość: 83.4.41.xxx

  Ja nie mam żadnej z ww przyczyn i też nie migę często usnąć. Zauważyłam, że bezsenność przychodzi przy zminie pogody lub ciśnienia.
 • 19:45:21, 21-05-2012 Malwina

  Oni tu pisza o medycznych przyczynach..a przeciez jest jeszcze stres(ten negatywny, ale i pozytywny),wieczorne przetwarzanie problemów,papierosy, alkohol,pełnia księzyca,zasypianie po północy, pózne jedzenie i wiele, wiele innych.....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
 • Umierać po ludzku
 • Kobiety.net.pl
 • Aktywni 50+
 • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X