Strona głównaZdrowieKoper włoski łagodzi objawy menopauzy

Koper włoski łagodzi objawy menopauzy

Koper włoski, roślina o smaku anyżu chętnie używana w kuchni, od dawna jest znana ze swoich korzyści zdrowotnych - może pomóc między innymi przy kłopotach z trawieniem. Potwierdzono też, że koper jest skuteczny w leczeniu objawów pomenopauzalnych, takich jak uderzenia gorąca, bezsenność, suchość genitaliów i niepokój, a przy tym nie daje poważnych skutków ubocznych.
Koper włoski łagodzi objawy menopauzy [fot. Mabel Amber, who will one day from Pixabay]
W ostatnich latach popularne stało się używanie metod medycyny komplementarnej i alternatywnej w leczeniu objawów . Wszystko dlatego, że kobiety szukały innej opcji niż (TH). Jakkolwiek TH jest najskuteczniejszą metodą łagodzenia większości objawów menopauzy, nie wszystkie pacjentki mogą z niej korzystać, a niektóre obawiają się skutków ubocznych. zawiera fitoestrogeny, które są podobnymi do estrogenów związkami roślinnymi skutecznymi w leczeniu szerokiego zakresu objawów klimakterium.

Część spośród kilkudziesięciu kobiet w wieku 45 - 60 lat dwa razy dziennie przez osiem tygodni otrzymywała kapsułki zawierające 100 mg kopru włoskiego, część z kolei przyjmowała placebo. Jak się okazało, panie zażywające koper odczuły znaczną poprawę, jeśli chodzi o nasilenie objawów, w porównaniu z pozostałymi kobietami. Co istotne, taki sposób leczenia objawów menopauzy był nie tylko efektywny, ale i nie dawał poważnych skutków ubocznych.

Najczęstsze objawy menopauzy obejmują: , suchość genitaliów, problemy ze snem, dyskomfort stawów i mięśni, wyczerpanie, drażliwość, i depresję.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Menopauza - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Menopauza - inaczej przekwitanie - nie jest chorobą, ale naturalnym procesem zachodzącym w kobiecym organizmie. Niestety, zmiany które wówczas zachodzą, zwiększają ryzyko wystąpienia wielu chorób. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć