Strona głównaZdrowieKonkurs dla najlepszych farmaceutów

Konkurs dla najlepszych farmaceutów

Pacjenci aptek wybiorą spośród swoich farmaceutów tego, który się pozytywnie wyróżnia pod względem opieki farmaceutycznej i doradztwa. Wybory Wzorowego Farmaceuty Roku Aptek Świat Zdrowia ruszają od sierpnia, a na głosujących czekają atrakcyjne nagrody.
Każdy pacjent apteki należącej do programu Świat Zdrowia może oddać swój głos na farmaceutę, jeśli uważa, że jest profesjonalnie przez niego obsługiwany. Wystarczy, że wejdzie na stronę www.świat-zdrowia.pl, zaloguje się na swoje konto (lub założy, jeśli go jeszcze nie posiada) i wpisze imię i nazwisko farmaceuty pierwszego stołu wybierając z listy aptekę, w której robi zakupy.

W przypadku, gdy ktoś już zaproponował kandydaturę danego aptekarza z wybranej przez użytkownika apteki, wystarczy zaznaczyć interesujące użytkownika nazwisko. Za najlepsze uzasadnienia głosujący otrzymają aż 50 nagród: ciśnieniomierze, żelazka, wagi łazienkowe. Konkurs trwa do 15 września. Ogłoszenie zdobywcy tytułu 16 września, a zwycięzców wśród głosujących - 21 września.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że farmaceuta to nie tylko sprzedawca. Poza sprzedażą leków i podstawowymi działaniami z tym związanymi jest doradcą medycznym. To on często przejmuje rolę lekarza pierwszego kontaktu doradzając swoim pacjentom. Jest ważnym źródłem informacji w profilaktyce zdrowotnej, jak i leczeniu niegroźnych schorzeń, niewymagających wizyty u lekarza. Często też poleca pacjentowi właśnie wizytę medyczną, diagnozując objawy jako wymagające leczenia u specjalisty. Dobiera odpowiedni lek na rodzaj bólu czy dolegliwości pacjenta, wskazuje drogę do rozwiązania medycznych problemów.

Taki właśnie powinien być farmaceuta. Jednak nie zawsze jest tak kolorowo, a pacjenci często nie wiedzą, że mogą prosić ich o radę. W celu szerzenia świadomości o opiece farmaceutycznej firma Świat Zdrowia organizuje konkurs, w którym to pacjenci będą mogli zadecydować czy ich farmaceuta zasługuje na wyróżnienie i tytuł Wzorowego Farmaceuty Pierwszego Stołu. Począwszy od tego roku, konkurs ma być organizowany cyklicznie.

Oprócz kategorii na Wzorowego Farmaceutę konkurs obejmuje jeszcze trzy inne: Największe zasługi dla farmacji - za szczególne osiągnięcia w branży farmaceutycznej, Najaktywniejszy Aptekarz Roku - za aktywną współpracę w ramach programu Świat Zdrowia i Honorowy Aptekarz Roku Aptek Świat Zdrowia - za bezinteresowne działanie na rzecz innych osób. W tych kategoriach kandydatów zgłaszają sami aptekarze, a wyboru dokonuje Rada Programowa Świat Zdrowia.

www.swiat-zdrowia.pl

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Aktywni 50+
  • EWST.pl
  • Oferty pracy