Strona głównaZdrowieKlucz do sukcesu odchudzania - dieta spersonalizowana

Klucz do sukcesu odchudzania - dieta spersonalizowana

Stosujesz określoną dietę od dłuższego czasu i nie widzisz efektów? Być może to dlatego, że twoja flora bakteryjna hamuje spodziewane skutki. Te same produkty w odmienny sposób działają na różnych ludzi.
Klucz do sukcesu odchudzania - dieta spersonalizowana [© denio109 - Fotolia.com] Nie zawsze wystarczy zastosować niskokaloryczną , by stracić na wadze. Jeśli chce się schudnąć, trzeba opracować jadłospis pamiętając o tym, że różne produkty w procesie wchłaniania jelitowego dają odmienne efekty.

Badacze z Istytutu Naukowego Weizmanna w Rehovot w Izraelu uważają, że to samo jedzenie może powodować różne skutki w zależności od tego, kto je spożywa. Zatem niektóre dania mogą być polecane jednym ludziom, a innym już nie.

W ramach badań u ośmiuset osób przeanalizowano (Ig) związany z jedzeniem różnych produktów. Przez tydzień monitorowano ten wskaźnik u uczestników, którym podawano takie same psiłki. Okazało się, że Ig nie był stały, ale różnił się u różnych osób. U niektórych wzrastał np. po zjedzeniu , u innych po przekąszeniu biszkoptów.

Skąd taki niejednolity efekt? Eksperci sądzą, że wynika to z odmiennej flory bakteryjnej u różnych ludzi. Założywszy to, badacze opracowali indywidualne diety o tej samej kaloryczności. Na tej podstawie sprawdzili, jakie określone menu daje efekty i odkryli, że dane produkty wywoływały zwiększenie poziomu Ig lub nie.

- Zdecydowaliśmy się skupić na poziomie cukru we krwi, ponieważ jeśli jest obecny w dużych ilościach we krwi, zwiększa ryzyko rozwoju , i . Znaczne różnice, które odkryliśmy między poziomem cukru we krwi osób pożywających te same posiłki, pokazuje, że indywidualne diety z wyższym pradopodobieństwem pomogą zachować zdrowie - wyjaśnia prof. Eran Segal, współautor badań.

Wyniki swoich badań uczeni opublikowali w magazynie Cell.

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć