Strona głównaZdrowieKichanie może... zabić

Kichanie może... zabić

79-letni Brytyjczyk John Oram zmarł po tym, jak głośno kichnął. Ta odruchowa reakcja była tak gwałtowna, że stała się przyczyną wylewu krwi do mózgu.
Pan Oram był pensjonariuszem domu opieki w hrabstwie Devon w południowo-zachodniej Anglii. Personel ośrodka wskazuje, że zauważono, iż staruszek donośnie kicha, nikt jednak nie sądził, że to może być niebezpieczne dla zdrowia.

Mężczyzna od wielu lat cierpiał na cukrzycę i choroby serca. W związku ze wspomnianymi problemami zdrowotnymi zażywał Warafynę, środek przeciwkrzepliwy. Jak wyjaśniają medycy, kichnięcie w połączeniu z działaniem Warafyny okazało się śmiertelne. W tym przypadku drobny uraz może wywołać krwotok.

Syn pana Orama był nie tylko poruszony wiadomością o śmierci ojca, ale i zaskoczony prawdopodobnym powodem zgonu. Nie mógł uwierzyć, że taka drobnostka, jak kichanie, może być tak groźna.

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Akademia Pełni Życia
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X