Strona głównaZdrowieKakao i czekolada równa się zdrowie?

Kakao i czekolada równa się zdrowie?

Czekolada została zaklasyfikowana jako pożywienie - co zapewne szczególnie cieszy jej miłośników. Na dodatek naukowcy twierdzą, że jest ona bardzo zdrowa i wręcz niezbędna dla organizmu.
Kakao i czekolada równa się zdrowie? [© Mikael Damkier - Fotolia.com] Przeprowadzone badania ujawniły, że ciemna jest bogatsza w niektóre składniki odżywcze niż sok z borówek, żurawiny i innych owoców. Jednak nie oznacza to, że powinniśmy zastąpić picie soków jedzeniem czekolady. Należy urozmaicać swoją dietę i dostarczać jej wielu składników, które wzajemnie się uzupełniają.

Niedawno wykazano, że jedzenie jednej kostki czekolady dziennie może obniżyć ryzyko aż o jedną trzecią. Niestety należy mieć umiar w spożywaniu czekolady, niezależnie od jej formy, bowiem wysoka zawartość tłuszczu i cukru może również mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia. Dlatego dietetycy zalecają stworzenie zbilansowanej diety, która powinna być dobrana w zależności od potrzeb danej osoby.

Czekolada może być dodatkiem w diecie, ale tylko w niewielkich ilościach, bowiem słodycze jedzone bez umiaru prowadzą do kłopotów z prawidłową wagą. Specjaliści nadal polecają głównie jedzenie brązowego ryżu, nasion roślin strączkowych, owoców i przede wszystkim warzyw.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy