Strona głównaZdrowieJaka dieta pomoże przy nadciśnieniu

Jaka dieta pomoże przy nadciśnieniu

Sposób odżywiania się ma duży wpływ na nasze zdrowie - może uchronić przed nas przed jakąś dolegliwością lub też nasilić objawy choroby. Dotyczy to także nadciśnienia.
Jaka dieta pomoże przy nadciśnieniu [Fot. airborne77 - Fotolia.com]
to stan, w którym w naczyniach krwionośnych odnotowuje się podwyższone ciśnienie. Im jest ono wyższe, tym mocniej serce musi pompować krew. Jeśli taka sytuacja się przedłuża, prowadzi do uszkodzenia organów, w tym serca, nerek, czy mózgu.

Uczeni z Uniwersytetu Południowej Kalifornii wykazali, że odpowiednia dieta może znacznie zmniejszyć ryzyko nadciśnienia tętniczego bez stosowania leków. Według nich, jedzenie większej ilości określonych produktów, m. in. warzyw i owoców, przyczynia się do zmniejszenia poziomu ciśnienia krwi. Jedną z głównych zasad jest tu dostarczanie sobie większych niż w przeciętnej diecie dawek .

Ludziom o podwyższonym ciśnieniu szczególnie zaleca się wzbogacenie diety o ziemniaki, awokado, fasolę. Jednocześnie zaznacza się, że osoby o niskim ciśnieniu nie powinny serwować sobie większych ilości tych produktów, bo może to prowadzić do dalszego obniżenia ciśnienia.

Poza tym warto zadbać o to, by dieta była zrównoważona. Jeśli organizm nie ma dostatecznej ilości minerałów i witamin, może to prowadzić do poważnych chorób, takich jak i . Co więcej, ci, którzy zmagają się z nadciśnieniem, powinni ostrożnie raczyć się kawą i mocną herbatą.

Światowa Orgaizacja Zdrowia podaje, że choroby serca są główną przyczyną śmierci w skali globalnej. Co roku z ich powodu umiera niemal 18 milionów ludzi, co stanowi 31 proc. wszystkich zgonów. Najczęstsze przyczyny to i udar.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Kosciol.pl
  • Hospicja.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy