Strona głównaZdrowieJak znaleźć motywację do ćwiczeń - kilka pomocnych wskazówek

Jak znaleźć motywację do ćwiczeń - kilka pomocnych wskazówek

Nawet przy najlepszych chęciach trudno jest utrzymać regularność ćwiczeń ze względu na różne codzienne sprawy i najbanalniejsze, ale najbardziej powszechne: „nie chce mi się". Zobacz, co zrobić, by chętniej ternować.
Jak znaleźć motywację do ćwiczeń Zrób z treningu spotkanie towarzyskie

Uprawianie sportu z przyjaciółmi to świetny sposób na zadbanie o rutynę treningów - jeśli tracisz chęć uczestnictwa w zajęciach czy wyjścia na umówione spotkania w parku, masz zewnętrzną motywację, przecież ktoś na ciebie liczy i poddając się lenistwu zepsujesz nie tylko swoje plany. Poza tym, świetnym sposobem na zachowanie regularności ćwiczeń jest zapisanie się na zajęcia grupowe, to okazja do poznania nowych ludzi i takie kojarzą się z miłymi spotkaniami.

Wybierz ćwiczenia, które lubisz

Jeśli nie lubisz , nie staraj się na siłę wykonywać treningów biegowych, tylko się zniechęcisz. Zorientuj się, co sprawia ci frajdę - , , ćwiczenia na macie - dzięki temu chętniej zaangażujesz się w ćwiczenia.

Kup sobie profesojnalne ubranie/sprzęt

Te rzeczy nie muszą być drogie (choć wiele z nich jest...), ale profesjonalne przygotowanie doda motywacji do działania. Przykładowo, przejrzyj oferty butów przeznaczonych do biegania czy koszulek dri-fit, które pochłaniają pot, lub też zaopatrz się w pasy z bidonami. Rynek jest pełny gadżetów, które wspomagają ludzi aktywnych fizycznie - dzięki takim ubraniom i urządzeniom łatwiej jest wyciskać z siebie siódme poty.

Słuchaj muzyki

Podczas ćwiczeń słuchaj ulubionej muzyki. To pozwoli ci odkryć dodatkowe pokłady energii i będziesz dobrze kojarzyć wysiłek - z ulubionymi, przyjemnymi melodiami. Jak wynika z badań uczonych z Brunel University, słuchanie muzyki poprawia wytrzymałość osób ćwiczacych i zwiększa ich radość z treningów.

Znajdź przyjemne miejsce na ćwiczenia

To ma duże znaczenie dla motywacji. Jeśli ćwiczysz na zewnątrz, udawaj się do parku, zamiast biegać wśród betonowych budynków. Jeśli trenujesz na siłowni, koniecznie zdecyduj się na taką, w której czujesz się swobodnie. Przed wykupieniem karnetu, sprawdź, jaka jest infrastruktura. Przykładowo, jeśli nie jest dla ciebie komfortowe przebieranie się we wspólnej szatni, szukaj lokalu z przebieralniami. Coraz wiecej, siłowni też oferuje , jeśli więc zdrowie ci pozwala i lubisz taki rodzaj relaksu, połącz ćwiczenia z „saunowaniem".

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kobiety.net.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy