Strona głównaZdrowieJak stracić na wadze bez wysiłku (prawie)

Jak stracić na wadze bez wysiłku (prawie)

Wielu ludzi deklaruje, że chcieliby schudnąć, ale trudno im się do tego zabrać, bo proces utraty na wadze kojarzy się ze znacznym wysiłkiem fizycznym i wieloma wyrzeczeniami. Trzeba przyznać, że jeśli chce się mieć wzorcową sylwetkę, w istocie trzeba poświęcić na jej wyrzeźbienie wiele czasu i włożyć niemały trud, ale w przypadku, gdy po prostu chcemy pozbyć się nadmiaru kilogramów, koszt nie musi być tak wysoki. Zastosuj poniższe wskazówki, a zauważysz spadek wagi.
Niewielkie zmiany pomogą Ci zmniejszyć wagę bez podejmowania prób w postaci specjalnych planów treningowych i dietetycznych.

Bądź „wiercipietą"


© mmphotographie.de - Fotolia.com


Jak wynika z badania, które opublikowano w 2005 roku w magazynie Science, osoby „wiercące się" spalają średnio 350 kalorii dziennie więcej niż ci, którzy pozostają bez ruchu przez większość dnia. Co więcej, ci pierwsi są zwykle szczuplejsi niż ci drudzy.

Trzeba podkreślić, że 350 kalorii to nie „byle co". Jeśli traci się taką ilość codziennie, można liczyć na zmniejszenie wagi o pół kilograma po upływie dziesięciu dni.

Nie bądź jak typowy mól książkowy, nie spędzaj kilku godzin w jednej pozycji. Zrób sobie herbatę, pobaw się ze zwierzakiem, poukładaj naczynia w szafce, po domu w trakcie rozmowy telefonicznej - wszystko to sprawi, że pozbędziesz się dodatkowej energii.
 
Strony : 1 2 3 4 5

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy