Strona głównaZdrowieJak przygotować się do wizyty w szpitalu?

Jak przygotować się do wizyty w szpitalu?

Każdy pobyt poza domem, a tym bardziej pobyt w szpitalu może być stresujący. Już sam planowany zabieg czy operacja mogą powodować niepokój, dochodzi do niego stres związany ze zmianą miejsca pobytu i dotychczasowych przyzwyczajeń. Można jednak spróbować oswoić tę nową sytuację, prawidłowo przygotowując się do planowanej hospitalizacji.
Jak przygotować się do wizyty w szpitalu? [Fot. bilderstoeckchen - Fotolia.com] Po pierwsze należy zadbać o . Pacjent powinien mieć przy sobie skierowanie do szpitala, wystawione przez lekarza rodzinnego lub lekarza specjalistę a także dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem i numerem PESEL potwierdzający tożsamość. Przydatne mogą się również okazać dane zakładu pracy.

Po drugie dokumentacja medyczna. Warto mieć ze sobą karty informacyjne z wcześniejszego leczenia szpitalnego jak również historię choroby. Konieczna jest także lista przyjmowanych długotrwale leków, wraz ze sposobem ich dawkowania. Należy również zabrać ze sobą wyniki badań (, EKG, grupa krwi, INR, APTT, elektrolity) a także zaświadczenie o szczepieniu przeciw WZW typu B. W szczególnych przypadkach może być również wymagane klatki piersiowej oraz inne, dodatkowe badania wskazane przez lekarza prowadzącego.

Ważne jest również, aby zabrać ze sobą rzeczy osobiste: piżamę lub koszulę nocną, ręcznik, bieliznę, buty na zmianę – kapcie lub klapki oraz wygodne ubranie i szlafrok. Niezbędne będą również środki higieny osobistej: mydło lub żel pod prysznic, szampon, szczoteczka i pasta do zębów oraz inne przybory toaletowe. Warto również zabrać ze sobą ciepły sweter lub bluzę, na wypadek gdyby temperatura na oddziale była niższa, niż ta do której przywykliśmy.

Nie zaleca się zabierania ze sobą cennych przedmiotów takich jak: , zegarek, aparat fotograficzny, kamera czy konsole do gier lub odtwarzacze mp3 i mp4. Zabierając ze sobą telefon komórkowy należy pamiętać o ładowarce.

Prawidłowe przygotowanie się do pobytu w szpitalu na pewno zmniejszy stres związany z tą niecodzienną sytuacją. Skompletowana wcześniej dokumentacja medyczna i prawidłowo przygotowane dokumenty zapewnią, że pobyt w placówce nie będzie się niepotrzebnie przedłużał.

CM Medyceusz

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • eGospodarka.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy