Strona głównaZdrowieJak osłabić niepokój - pięć skutecznych (i nieskomplikowanych) sposobów

Jak osłabić niepokój - pięć skutecznych (i nieskomplikowanych) sposobów

Powodów do niepokoju nikomu nie brakuje, bo gdy jedna sfera życia dobrze funkcjonuje, inna sprawia problemy i rzadko wszystko idzie gładko w każdej dziedzinie. Z drugiej strony, skupianie się na problemach prowadzi do ich wyolbrzmiania i odczuwania niepokoju. Czasami trudno samemu sobie wytłumaczyć, że zamartwianie się nie ma sensu, bo ani trochę nie zmienia sytuacji, warto więc podjąć kroki, by to pewne zewnętrzne działania zaczęły sprzyjać osłabieniu lęków.
Ciągłe odczuwanie obniża jakość życia. Na szczescie istnieją relatywnie proste, ale efektywne sposoby na jego osłabienie. Oto pięć najpopularniejszych.

Prześpij to
© JackF - Fotolia.com
Nie ma to jak regenerująca drzemka. Gdy zaczyna się myśleć o danym problemie/przykrym zdarzeniu, etc., trudno jest się wyzwolić z ogarniajacego smutku, jednak sen uczyni to samoistnie . W isotcie „przespanie się z problemem" zmienia perspektywę i pozwala zwalczyć nadmierny lęk. Warto też pamiętać o regularnym wysypianiu się, jak wynika z badań, sprzyja wyolbrzymianiu problemów i inetnsyfikacji towarzyszących temu emocji.
 
Strony : 1 2 3 4 5

Przeczytaj także


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Umierać po ludzku
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy