Strona głównaZdrowieJak ograniczyć cukier w diecie - wypróbuj tych 7 wskazówek

Jak ograniczyć cukier w diecie - wypróbuj tych 7 wskazówek

Cukier jest dodawany do tak wielu produktów, że trudno przetrzegać rekomendacji dotyczących dziennej jego dawki. Przejrzyj poniższe wskazówki, a łatwiej będzie ci uniknąć nadmiaru tego składnika w diecie.
Według WHO powinien stanowić mniej niż 10 procent dziennej porcji kalorii, co daje średnio mniej niż 200 kcal. Wydaje się, że to dość dużo, biorąc jednak pod uwagę przeciętną dietę w Europie i USA, okazuje się, że dawka ta jest bardzo często przekraczana. Dlaczego ma to znaczenie? Nadmiar cukru jest groźny dla zdrowia, prowadzi do większego ryzyka rozwoju: nowotworów, , , chorób układu pokarmowego, chorób autoimmunologicznych, infekcji, etc. Tym bardziej zatem powinniśmy zadbać o ograniczenie tego składnika w diecie. Zobacz, jak to zrobić.

Jedz śniadania
© Mara Zemgaliete - Fotolia.com

Jeśli nie zjesz śniadania, będziesz odczuwać większy głód w ciągu dnia i silniejszą ochotę na coś . Obfite różnorodne śniadanie sprawia, że w późniejszych godzinach mniej kusi cię widok ciast z bitą śmietaną czy nadziewanych kremem ciasteczek.
 
Strony : 1 2 3 4 5 6 7

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • EWST.pl
  • Oferty pracy