Strona głównaZdrowieJak można sobie pomóc w pozbyciu się alergii

Jak można sobie pomóc w pozbyciu się alergii

Co dzień tysiące razy wdychamy i wydychamy powietrze. Niestety nikt z nas nie ma możliwości przebywania non stop w otoczeniu czystego świeżego powietrza, a wręcz przeciwnie, większość dnia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Kurz, pyłki, roztocza, dym, sierść zwierząt i szereg innych zanieczyszczeń stanowią więc niemal nasze naturalne środowisko, często groźniejsze dla zdrowia, niż to na zewnątrz.
Jak można sobie pomóc w pozbyciu się alergii [© Andre B. - Fotolia.com] Alergie i choroby układu oddechowego występujące u dzieci stały się plagą naszych czasów. Paradoksem jest fakt, że mimo imponującego postępu nauki i medycyny, wzrost zachorowań jest coraz większy. Okazuje się, że bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na stan naszego zdrowia ma mikroklimat panujący w mieszkaniu, niestety siedlisku bakterii, wirusów, alergenów i wszelkich innych zanieczyszczeń.

Chłonność organizmu na zanieczyszczenia jest tym większa, im powietrze, w którym przebywamy jest mniej wilgotne. Suche powietrze negatywnie wpływa na delikatne śluzówki, a skutki tego mogą być dotkliwe. Przestają prawidłowo pracować mechanizmy chroniące drogi oddechowe przed zewnętrznymi zagrożeniami - pojawia się katar i uciążliwy kaszel. Organizm staje się bezbronny! Przesuszona staje się także skóra, która zaczyna swędzieć i piec.

Coraz bardziej popularne są nawilżacze powietrza, samo nawilżanie jednak nie rozwiązuje problemu. To prawda, daje odczuwalny komfort, nie niweluje jednak zanieczyszczeń powietrza. Nie tylko nawilżanie powietrza, ale także jego oczyszczanie powinno stanowić jeden z głównych aspektów w naszych staraniach nad utrzymaniem optymalnego dla zdrowia klimatu w mieszkaniu. Oczyszczacze kompleksowo dbają o otaczające nas powietrze – jest ono nie tylko oczyszczane, ale także odpowiednio nawilżane. Wyłapują nawet najmniejsze drobinki, zapobiegając rozwijaniu się zarazków i roztoczy – przyczyny wielu alergii. Niektóre oczyszczacze uruchamiają się samoistnie w momencie pojawienia się w powietrzu kurzu lub innych zanieczyszczeń.

Urządzenia tego rodzaju zatrzymują kurz, eliminują alergeny (pyłki, roztocza, cząstki sierści, czy piór zwierząt), neutralizując przy tym wirusy. Czyste i wilgotne powietrze w pokoju pozwoli prawidłowo funkcjonować śluzówkom, łagodzi kaszel i podrażnienia.

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Przeczytaj także


Alergia / Alergie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Alergia to choroba wywoływana reakcją układu odpornościowego na określone substancje, na przykład pyłki, kurz, jad pszczeli, czy sierść zwierząt domowych. Choroby wywołane przez alergeny stały się bardzo częstym zjawiskiem w ciągu ostatniego półwiecza. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 21:59:25, 10-09-2013 ulcia75

    WITAM jestem a sumie mogę napisać byłam alergikiem od 20lat ,od dwóch lat stosuję suplementy szwajcarskiej firmy i na dzień dzisiejszy niewiem co to alergia.Odłożyłm leki silne na alergię dodam też to ze stwierdzono u mnie 70%astmy niebiore żadnych wziewów.... a to co się dowiedziałam od lekarza alergia to jest uszkodzenie jelita wiec lepiej jest zrobić coś na coś wydać i czuć sie rewelacyjnie jeżli ktoś będzie chciał coś wiecej wiedzić podaję mój mail ulek30@po.pl pozdrawiam lepiej zapobiegać niż leczyć....
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć