Strona głównaZdrowieIle kalorii tracisz w pracy

Ile kalorii tracisz w pracy

Tracimy kalorie siedząc przed telewizorem, czytając książkę, a nawet jedząc kanapkę. Energia jest niezbędna do wszelkiego rodzaju działania. Problem polega na tym, że dzięki wysokokalorycznemu jedzeniu i unikaniu aktywności fizycznej, więcej jej sobie przydajemy niż potrzebujemy, stąd rośnie liczba osób otyłych i mających nadwagę. Dowiedz się, ile kalorii tracisz w pracy.
Ile kalorii tracisz w pracy [© Alliance - Fotolia.com] Każda aktywność wymaga pewnej dawki wysiłku, także ta . Oczywiście ilość energii zużywana w pracy jest zależna od rodzaju naszego zajęcia, w każdym razie może to być ważny element motywacyjny - praca pomoże ci !

Sprzedawca spala średnio 136 kalorii na godzinę. To odpowiednik 19 minut , 28 minut jogi i 12 minut .

Najintensywniejszą pracę ma strażak, gdy jego służba wymaga bezpośredniej walki z ogniem, traci średnio 546 kalorii na godzinę, co odpowiada 76 minutom jazdy na rowerze, 114 minutom jogi i 50 minutom biegania.

Podobnie dużo wysiłku w zarabianie na chleb musi włożyć robotnik budowlany - spala przeciętnie 340 kalorii na godzinę. To z kolei odpowiada 47 minutom jazdy na rowerze, 71 minutom uprawiania jogi, 31 minutom biegania.

Praca sprzątaczki wymaga umiarkowanego zaangażowania fizycznego - traci ona ok. 152 kalorie na godzinę, czyli tyle, ile podczas 21 minut jazdy na rowerze, 31 minut jogi, 14 minut biegania.

Podobny poziom aktywności cechuje pielęgniarki - spalają 138 kalorii na godzinę, co odpowiada 19 minut jazdy na rowerze, 29 minutom jogi, 13 minutom biegania.

Najmniej w swojej działalności zarobkowej namęczy się fizycznie pracownik biurowy. Traci średnio 68 kalorii na godzinę, tj. tyle, ile podczas 9 minut jazdy na rowerze, 14 minut jogi oraz 6 minut biegu.

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy