Strona głównaZdrowieHerbata Buchu skuteczna na infekcje pecherza i odmładzająca

Herbata Buchu skuteczna na infekcje pecherza i odmładzająca

Agothosma Betulina, czyli Buchu, to roślina, z której w Afryce Południowej robi się cenioną ze względu na walory zdrowotne herbatę. Napój zawiera ważne składniki odżywcze i ma właściwości odmładzające.
Herbata Buchu skuteczna na infekcje pecherza i odmładzająca [fot. Agathosma Betulina] Buchu jest częścią dawnej kultury i dziedzictwa Południowej Afryki, choć pierwsze wzmianki o napoju sięgają dopiero połowy XVII wieku, kiedy grupa ludów Khoisan poczęstowała napojem pierwszych holenderskich przybyszów.

Wówczas Buchu była bardzo droga i w Europie tylko najbogatsi mogli się nią raczyć. Dziś jest już powszechnie dostępna. Buchu, z charakterystycznym słodkim, cytrynowym zapachu, jest członkiem formacji Fynbos, południowoafrykańskego odpowiednika makii, która rośnie w bogatej glebie górskich stoków RPA.

Lud Khoisan żuł świeże lub suszone liście Buchu oraz pijał napar z tej rośliny i stosował okłady na rozmaite dolegliwości i urazy.
Roślina ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwskurczowe.

Sprawiają one, że Buchu może być skuteczna w leczeniu oraz zakażeniach nerkowych, a także w leczeniu infekcji prostaty. Ogólnie rzecz ujmując, zioło polecane jest na wiele problemów z układem moczowym i rozrodczym.

Przeciwzapalne właściwości Buchu czynią z rośliny skutecznym lekarstwem na podagrę i . Poza tym zapobiega objawom kaca była używana jako środek na cholerę.

Co więcej, Buchu pomaga przy: zapaleniu stawów, wzdęciach, obrzękach, , , niestrawności, obrzęku płuc, zaburzeniach układu oddechowego.

Lud Khoisan wierzył, że Buchu jest eliksirem młodości i poprawia ogólne samopoczucie. Nie bez powodu - stanowi cenne źródło witaminy A, B, C i E, jak również wielu minerałów (wapnia, żelaza, magnezu, manganu, fosforu, potasu, białka, selenu, krzemu), oraz flawonoidów, które pomagają uchronić się przed rozmaitymi chorobami.

Przeczytaj także


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • eGospodarka.pl
  • EWST.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy