Strona głównaZdrowieDzika róża pomocna na zapalenie stawów

Dzika róża pomocna na zapalenie stawów

Zapach kwiatów daje nie tylko przyjemność naszemu zmysłowi powonienia, ale także może mieć efekty lecznicze. Okazuje się, że aromat róż i sam ich skład chemiczny odpowiedzialny za tę woń jest w stanie osłabić ból w chorobach stawów.
Dzika róża pomocna na zapalenie stawów [Fot. bnorbert3 - Fotolia.com] Dzika róża (łac. rosa canina) kryje w sobie zaskakującą moc zmniejszania wywoływanego różnymi formami zapalenia .

Aby sprawdzić ewentualne efekty dzikiej róży, przeprowadzono dwa badania. Uczeni z Uniwersytetu w Padwie ocenili działanie aktywnego składnika, zawartego w rosa canina. Okazało się, że może on chronić tkanki uszkodzone przez zapalenie stawów dzięki zwalczaniu stanu zapalnego. Poza tym aktywny składnik mógł również pomóc zrekonstruować tkanki uszkodzonych stawów.

Substancja lecznicza jest wytwarzana przez białko Gopo (R) występujące w dużych ilościach w roślinie. Według naukowców, białko to nie tylko okazuje się się skuteczne w ochronie i regeneracji tkanki chrzęstnej, ale może też poprawiać i zwiększać poziom energii u chorych.

Autorzy badań zaznaczają jednocześnie, że testy są w początkowej fazie, więc trzeba poczekać na ostateczne wyniki.

Owoce dzikiej róży od dawna są stosowane w preparatach ziołowych. Badania dowiodły, że duża różnorodność aktywnych składników tej rośliny przekłada się na działanie przeciw wielu dolegliwościom, w tym zaburzeniom zapalnym. Przeciwzapalne i przeciwutleniające właściwości owoców sprawdzono w testach in vitro i wyizolowano aktywne składniki. Ze względu na obecność i przeciwzapalnych galaktolipidów, róża jest pomocna przy , które jest chorobą zapalną.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Pola Nadziei
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy