Strona głównaZdrowieDieta z potasem na zimową chandrę. To działa!

Dieta z potasem na zimową chandrę. To działa!

Odpowiednia dieta ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Zimą, gdy we znaki daje się brak światła, a temperatura na zewnątrz często spada poniżej zera, dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości dobrego „paliwa" jest szczególnie ważne. Zbilansowane, pełne witamin i składników mineralnych posiłki to krok w stronę lepszej kondycji i samopoczucia.
Przywitaj dzień pożywnym śniadaniem

© Dušan Zidar - Fotolia.com

Chyba każdy spotkał się ze stwierdzeniem, że to najważniejszy posiłek dnia. Mimo to, wielu z nas - szczególnie zimą - często je pomija. Najpierw do ostatniej chwili odkładamy wstanie z łóżka. Potem mamy czas tylko na szybki prysznic, kawę i już trzeba biec do pracy. Gdy dopada nas pierwszy głód, często próbujemy zaspokoić go batonikiem lub słodką bułką. Już kilka minut po takim posiłku czujemy się ospali i zmęczeni. Sięgamy więc po i kolejny batonik. To błędne koło. Na szczęście można się z niego wyrwać. Rozwiązanie jest proste: wystarczy wstać z łóżka 10 minut wcześniej, by przygotować i zjeść pożywne śniadanie, które od samego rana naładuje nas pozytywną energią. Dzień można rozpocząć od miseczki płatków czy otrębów zbożowych z owocami i naturalnym . Takie śniadanie dostarczy nam odpowiedniej ilości dających energię węglowodanów. Do tego pełne będzie białka oraz witamin, mikro- i makroelementów, między innymi potasu. To pierwiastek, który wpływa na pracę mięśni, prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia czy koncentrację.
 
Strony : 1 2 3 4

Tagi: dieta, zima, potas, warzywa

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Umierać po ludzku
  • Akademia Pełni Życia
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy