Strona głównaZdrowieDieta dla mózgu, czyli odżywiamy ciało i umysł

Dieta dla mózgu, czyli odżywiamy ciało i umysł

Dobrze zbilansowana dieta to podstawa dobrego samopoczucia i właściwej kondycji fizycznej w każdym wieku, a stosować się do tej zasady muszą zarówno ludzie młodzi, jak i seniorzy. Co prawda w przypadku seniorów przy układaniu jadłospisu trzeba zazwyczaj brać pod uwagę takie czynniki, jak choroby układu pokarmowego bądź inne niedogodności związane z wiekiem, ale warto pamiętać o tym, by właściwie odżywiać nie tylko ciało, lecz przede wszystkim umysł.
Mowa tu o diecie dla mózgu, czyli o takim modelu odżywiania, w którym chodzi przede wszystkim o dostarczenie potrzebnych do właściwego funkcjonowania witamin oraz minerałów przy jednoczesnym powstrzymywaniu się od spowalniających jego pracę potraw opartych np. na czerwonym mięsie. Dzięki temu sprawność umysłu będzie podtrzymywana skuteczniej, a ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera bądź inne schorzenia mózgu zostanie zminimalizowane na tyle, na ile to tylko możliwe. O czym należy pamiętać?
© Gorilla - Fotolia.com
 
Strony : 1 2 3 4 5 6

Weronika Holeniewska / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Aktywni 50+
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X