Strona głównaZdrowieDieta dla mózgu, czyli odżywiamy ciało i umysł

Dieta dla mózgu, czyli odżywiamy ciało i umysł

Dobrze zbilansowana dieta to podstawa dobrego samopoczucia i właściwej kondycji fizycznej w każdym wieku, a stosować się do tej zasady muszą zarówno ludzie młodzi, jak i seniorzy. Co prawda w przypadku seniorów przy układaniu jadłospisu trzeba zazwyczaj brać pod uwagę takie czynniki, jak choroby układu pokarmowego bądź inne niedogodności związane z wiekiem, ale warto pamiętać o tym, by właściwie odżywiać nie tylko ciało, lecz przede wszystkim umysł.
Mowa tu o diecie dla mózgu, czyli o takim modelu odżywiania, w którym chodzi przede wszystkim o dostarczenie potrzebnych do właściwego funkcjonowania witamin oraz minerałów przy jednoczesnym powstrzymywaniu się od spowalniających jego pracę potraw opartych np. na czerwonym mięsie. Dzięki temu sprawność umysłu będzie podtrzymywana skuteczniej, a ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera bądź inne schorzenia mózgu zostanie zminimalizowane na tyle, na ile to tylko możliwe. O czym należy pamiętać?
© Gorilla - Fotolia.com
 
Strony : 1 2 3 4 5 6

Weronika Holeniewska / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Przeczytaj także


Choroba Alzheimera - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Choroba Alzheimera jest postępującym schorzeniem neurodegeneracyjnym ośrodkowego układu nerwowego, prowadzącym do stanów otępiennych, utraty pamięci, zdolności kognitywnych czy pogorszenia się oceny sytuacji. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Hospicja.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy