Strona głównaZdrowieDetoksykacja organizmu - jak ją przeprowadzić

Detoksykacja organizmu - jak ją przeprowadzić

Współczesne środowisko życia, dieta oraz określone elementy dzisiejszego stylu życia sprawiają, że w organizmie gromadzą się liczne toksyny. Nie trzeba jednak podejmować specjalnej terapii, by zmienić ten stan rzeczy, potrzeba trochę wiedzy i siły do wprowadzenia kilku modyfikacji, a będzie można zaobserwować pozytywne efekty dla zdrowia.
Toksyny w organizmie mogą wywoływać: , , i koncentracją, a także nerwowość oraz problemy trawienne. Oto zatem kilka wskazówek, które pomogą rozruszać i . Nie tylko pomogą poczuć się pełnym energii, ale i przyczynią się do utraty na wadze podczas całego procesu.

© derkien - Fotolia.com

  1. Pre- i probiotyki. Warto je zażywać codziennie, umożliwiają bowiem przywrócenie równowagi dobroczynnych bakterii w jelicie grubym.
  2. Woda. Zwiększenie picia ilości wody pozwala na wypłukanie toksyn i zapobieżenie zaparciom.
  3. Mniej czasem oznacza więcej. Ograniczenie kofeiny, alkoholu i palenia papierosów oraz zmniejszenie spożycia mięsa, cukru, soli, produktów pszenicznych i przetworzonej żywności (choćby przez kilka dni) pomoże w poprawie samopoczucia.
  4. Oczyszczanie jelita. Wzbogacenie diety o bentonit (suplement diety) i psyllium umożliwia absorbowanie toksyn i pomaga w sposób naturalny oczyścić jelito.
  5. Zielona herbata. Picie zielonej herbaty przydaje uzdrawiającej energii i pozwala skorzystać z jej przeciwutleniającej siły.
  6. Soki warzywne i owocowe. Warto wypijać jedną do dwóch szklanek soku z surowych warzyw dziennie. Dzięki temu dostarcza się organizmowi enzymy, które pomagają we wzmocnieniu i odżywianiu komórek. Składniki odżywcze w warzywach zostają zachowane, gdy spożywa się je w formie surowej. Ponadto sok wzmacnia system odpornościowy i pomaga wyeliminować łaknienie cukru.
  7. Naturalna dieta. Należy starać się wybierać naturalne, nieprzetworzone jedzenie i samodzielnie przygotowywać posiłki.
  8. Produkty organiczne. Żywność ekologiczna pozwala ustrzec się przed nieświadomym dostarczaniem organizmowi hormonów, insektycydów, pestycydów i antybiotyków, które często znajdują się w masowo produkowanych artykułach.
  9. Zamienniki. Warto zastąpić niektóre produkty zdrowszymi alternatywami. I tak zamiast cukru czy słodzika poleca się ksylitol (cukier pochodzenia naturalnego pozyskiwany najczęściej z brzozy), czerwone mięso należy zastąpić drobiem, rybami orzechami i soją. Jeśli chodzi o alkohol, rekomenduje się jedynie czerwone wino (140 ml dziennie). Skoncentrowany sok owocowy można wymienić na świeży sok z owoców lub warzyw. Przetworzone płatki owsiane powinny ustąpić miejsca otrębom. Warto też wybierać surowe warzywa zamiast gotowanych i oliwę z oliwek zamiast oleju rzepakowego czy słonecznikowego. Poleca się także rezygnację z masła czy margaryny na rzecz hummusu i guacamole. Rekomendowane napoje to herbata ziołowa i zielona herbata.

Przeczytaj także


Ból, bóle głowy - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Na bóle głowy skarży się aż 70 procent Polaków. Dolegliwości te mogą być spowodowane przez szereg przyczyn - fizycznych, chemicznych, psychicznych, bakteriologicznych, neurologicznych. Ich zidentyfikowanie jest jednak bardzo istotne ze względu na podjęcie odpowiedniego leczenia. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 09:23:38, 21-10-2012 Podróżnik w czasie

    A ja kupiłam na Allegro Złoty Wąs. Zrobiłam sobie nalewkę i stosuje codziennie. Dałam tez sąsiadce - ona chodziła do ubikacji raz na tydzień - więc po kilku łyżeczkach tej nalewki burczało jej w brzuchu i przesiedziała cały dzień w ubikacji. Jest szczęśliwa, bo przeczyściło ja dobrze, nawet chudła na 2 kg, też kupiła sobie tą roślinę i ma problem z głowy, nie może nią nachwalić się. Roślina ma też właściwości przeciwrakowe, jest sporo informacji o tej roślinie w internecie.
    ... zobacz więcej
  • 22:25:54, 15-09-2014 shikeli

    chyba tego wąsa kupię a co myślicie o algach czy grzybku herbacianym?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Hospicja.pl
  • Kobiety.net.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy