Strona głównaZdrowieDbaj o uszy

Dbaj o uszy

Siedzenie przy otwartym oknie, nie noszenie czapek w chłodne jesienne i zimowych dni to tylko przykłady sytuacji, których powinno się unikać.
Dbaj o uszy [©  JackF - Fotolia.com] Zapalnie ucha to nieprzyjemna dolegliwość, do jej pierwszych objawów zaliczyć można ból głowy, zburzenia słuchu, uczucie zatkania ucha, szumy w uszach. Jedną z poważniejszych dolegliwości związanych z narządem słuchu jest zapalenie ucha wewnętrznego, może być ono następstwem niewyleczonej infekcji jego środkowej części lub rozwinąć się na skutek doznanego urazu.

W celu zdiagnozowania choroby lekarz wykonuje zazwyczaj wziernikowanie ucha oraz próby stroikowe i audiometrię, pomocne jest także zrobienie prześwietlenia kości skroniowej. Warto pamiętać, iż wczesna diagnoza i szybko podjęta terapia mogą uchronić przed wieloma powikłaniami.

Jeśli chcesz uniknąć problemów z uszami nie zapominaj o nakryciu głowy, nie wychodź na dwór z niedokładnie wysuszonymi włosami, unikaj przeciągów.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • eGospodarka.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy