Strona głównaZdrowieDbaj o dziąsła

Dbaj o dziąsła

Choć większość z nas jest świadoma tego jak istotna jest ochrona i pielęgnacja zębów, często jednak zapominamy o odpowiednim traktowaniu dziąseł.
Dbaj o dziąsła [© mathom - Fotolia.com] Lekceważenie stanów zapalnych dziąseł może odcisnąć się na funkcjonowaniu organizmu- ostrzegaja specjaliści. W celu zminimalizowania szkodliwego działania bakterii znajdujących się w jamie ustnej należy regularnie myć zęby szczoteczką o średnio twardych włóknach, stosować pastę z fluorem oraz triklosanem.

Triklosan to substancja, która nie tylko hamuje powstawanie płytki nazębnej, ma również działanie antybakteryjne. Istoty jest też fakt, iż nie podrażnia on dziąseł i nie powoduje przebarwień zębów. Po każdym posiłku warto sięgnąć po fluoryzowaną nić dentystyczną.

Często popełnianym błędem jest bardzo delikatne szczotkowanie dziąseł, specjaliści twierdzą, iż chcąc mieć silne i zdrowe dziąsła powinniśmy masować je zdecydowanymi, okrężnymi ruchami, szczgołnie okolicę styku dziąseł i zębów.

Jeśli zauważymy, że dziąsła są zaczerwienione, krwią a spożywanie posiłków sprawia ból powinniśmy udać się do lekarza. Ignorowanie takich objawów może doprowadzić do poważnych chorób przyzębia.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Aktywni 50+
  • eGospodarka.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy