Strona głównaZdrowieCynamon chroni żołądek

Cynamon chroni żołądek

Cynamon jest polecany w celu poprawy funkcjonowania żołądka - przyprawa obniża temperaturę i zmniejsza ilość gazów w jelitach.
Cynamon chroni żołądek [Cynamon, © gioiak2 - Fotolia.com] nie tylko może poprawić smak określonego dania, ale i poprawić działanie żołądka. Jak wynika z australijskich badań, cynamon ma właściwość obniżania temperatury ciała i dzięki temu zmniejszania ilosci gazów wytwarzanych w żołądku podczas trawienia.

Badacze z Uniwersytetu w Melbourne wykorzystali urządzenie umieszcozne w dających się połknąć kapsułkach wyposażone w czujnik do wykrywania obecności gazu w żołądku. Zastosowano je dp s[rawdzenia zdrowia wątroby dwóch grup świń, z których jedna rzebywała w pomnieszczeniu o temperaturze otoczenia, a druga - cieplejszym miejscu.

Po podaniu zwierzętom posiłku z cynamonem i wspomnianymi kapsułkami, u obu grup odnotowano obniżenie temperatury maksymalnie o 2 stopnie Celsjusza. W ten sposób zmniejszyła się ilość gazów wytwarzanych podczas trawienia i poprawie uległa integralność ścian żołądka.

Dodanie cynamonu do pożywienia zwierząt zmniejszyło obecność gazu CO2 w ich organizmie osłabiając wydzielanie kwasu żołądkowego i pepsyny ze ściany żołądka.

Według uczonych odkryty mechanizm wyjaśnia, dlaczego w gorących krajach cynamon jest tak popularny. Dzięki swoim właściwościom może skutecznie poprawiać samopoczucie i obniżać temperaturę ciała.

Cynamon jest szeroko polecany ze względu na:

 • dużą zawartość antyoksydantów (a więc własciwości przeciwzapalne),
 • dobry wpływ na ,
 • obniżanie ryzyka choroby serca (zmniejsza poziom tzw. „złego "),
 • poprawę wrażliwości na insulinę (pomaga w lczeniu ),
 • obniżanie poziomu cukru we krwi,
 • ograniczenie ryzyka rozwoju chorób neurodegradacyjnych, takich jak choroba i ,
 • właściwości antynowotworowe
 • pomoc w wlace z syndromem policystycznych jajników (który moze prowadzić do rozwoju raka).

O badaniach napisano w magazynie Scientific Reports.

Przeczytaj także


Choroba Alzheimera - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Choroba Alzheimera jest postępującym schorzeniem neurodegeneracyjnym ośrodkowego układu nerwowego, prowadzącym do stanów otępiennych, utraty pamięci, zdolności kognitywnych czy pogorszenia się oceny sytuacji. czytaj dalej »


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Akademia Pełni Życia
 • EWST.pl
 • eGospodarka.pl
 • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
 • Oferty pracy