Strona głównaZdrowieĆwiczenia dla każdego: pilates i fit ball

Ćwiczenia dla każdego: pilates i fit ball

Sezon urlopowy nie dla wszystkich jest szansą na oderwanie się od pracy, wiele osób mimo lata większość czasu spędza w pracy lub w domu. W natłoku codziennych obowiązków warto znaleźć czas na relaks i aktywność fizyczną.
Naukowcy podkreślają, że sport ma znaczenie tak dla naszego zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Spędzanie kliku godzin dziennie przed komputerem lub na kanapie nie wpływa korzystnie na funkcjonowanie naszego organizmu, tymczasem ćwicząc regularnie możemy przedłużyć nasze życie nawet o kilka lat.

To czy będziemy biegać, spacerować, czy chodzić na siłownię zależy od indywidualnych upodobań i możliwości, do ćwiczeń, które polecić można niemal wszystkim należy m.in. pilates i fit ball.
Fit ball, czyli gimnastyka z wykorzystaniem specjalnych piłek, wzmacnia mięśnie i poprawia ogólna kondycję. Nie są to zajęcia bardzo męczące, raczej relaksujące i sprzyjające wyciszeniu. Fit ball to także znakomity trening rozciągający.

Korzyści ciału i psychice przynosi także pilates, podczas ćwiczeń dużą uwagę przywiązuje się do oddechu co sprzyja odprężeniu. Pilates poleca się osobom chcącym wzmocnić mięsnie, ćwiczenia sprzyjają także rozluźnieniu ramion, placów, barków- czyli tych części ciała , które źle znoszą czas spędzany w pozycji siedzącej.
Dla osób preferujących bardziej energiczne zajęcia a jednoczenie nie mogą lub nie chcą chodzić na siłownię idealnym rozwiązaniem są zajęcia taneczne. W tańcu znakomicie odreagowujemy stresy, to świetne połączenie zabawy i gimnastyki.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kobiety.net.pl
  • Kosciol.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy