Strona głównaZdrowieĆwicz jeszcze przed śniadaniem. Spalisz najwiecej kalorii

Ćwicz jeszcze przed śniadaniem. Spalisz najwiecej kalorii

Jeśli chcesz zmaksymalizować efekty aktywności fizycznej, spróbuj ćwiczyć jeszcze przed śniadaniem, dzieki temu możesz spalić więcej kalorii.
Ćwicz jeszcze przed śniadaniem. Spalisz najwiecej kalorii [fot. Pexels from Pixabay]
Badania pokazują, że osoby ćwiczące jeszcze przed , tracą dzięki treningowi więcej kalorii niż ci, którzy wykonują ćwiczenia w późniejszych godzinach. Co ważne, opisywany zysk był wysoki.

W badaniach wzięło udział 30 mężczyzn z nadwagą. Okazało się, że panowie, którzy podejmowali wysiłek fizyczny we wczesnych godzinach, tracili średnio dwukrotnie więcej tłuszczu niż pozostali.

Skąd taki efekt? Jak się okazuje, rezygnacja z posiłku przed ćwiczeniami sprawiła, że stały się bardziej responsywne na insulinę, co oznacza m. in. zmniejszenie ryzyka i .

Aby uzyskać najlepsze skutki, po treningu warto zjeść posiłek o stosunku 4 (ilość węglowodanów) do 1 (białko).

Zgodnie z obecnymi rekomendacjami powinno się wykonywać umiarkowane ćwiczenia co najmniej 150 minut tygodniowo lub ćwiczyć co najmniej 75 minut, jeśli trening wymaga intensywnego wysiłku.

Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że na całym świecie z powodu cierpi 600 milionów ludzi, a 1,9 mld ma nadwagę. Obliczono, że po raz pierwszy z powodu nadmiaru kilogramów umiera obecnie więcej ludzi niż w wyniku niedożywienia.

Zbyt wysoki wskaźnik masy ciała (BMI) może zwiększać ryzyko chorób układu krążenia. Światowa Organizacja Zdrowia podaje zaś, że choroby układu krążenia odpowiadają za śmierć 17,7 milionów ludzi rocznie, co stanowi 31 proc. wszystkich zgonów na całym świecie.

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy