Strona głównaZdrowieCo jeść rano, by schudnąć

Co jeść rano, by schudnąć

Dla naszej wagi znaczenie ma nie tylko to, co jemy, ale też ile i kiedy. Podczas posiłków o różnych porach dnia warto częstować się różnymi produktami.
Co jeść rano, by schudnąć [© Magdalena Żurawska - Fotolia.com]
Jeśli chcesz zachować odpowiednią wagę, na śniadanie zjedz nabiał lub wypij szklankę mleka, dzieki temu głód nie powinien ci dokuczać aż do obiadu, mówią uczeni z University of Western Australia w Pert.

Trzeba jeść tak, aby nie dostarczać sobie nadmiaru kalorii, by pochodziły one ze zdrowego źródła i by się nie głodzić. Taka dieta zapewnia odpowiednią wagę i dobre zdrowie, mówią eksperci.

Jednym z dobrych pomysłów na śniadanie, który wpisują się w powyższą „strategię dietetyczną", jest szklanka w porze . Pozwala na znacznie dłuższe trwanie uczucia sytości niż soki owocowe lub herbata. Przeprowadzono testy, z których wynika, że zjedzony podczas piorannego posiłku sprawia, że w ramach obiadu ludzie serwują sobie mniej kaloryczne dania - o okolo 9 proc., czyli 50 kcal.

Skąd te „zasługi nabiału"? Jak się wydaje, odpowiadają za to znajdujące się w nim białka, w tym kazeina. Badania pokazały, że związek ten wywołuje poczucie sytości na dłużej niż węglowodany. Nabiał zawiera też tak potrzebne naszemu ciału oraz , a jednocześnie nie dostarcza dużej ilości tłuszczu. Wszystko to sprawia, że może być bardzo pomocny w dietetycznych wysiłkach zmierzających do zachowania wagi, mówią badacze.

Wyniki badań są dostępne w American Journal of Clinical Nutrition.

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Umierać po ludzku
  • EWST.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy