Strona głównaZdrowieChcesz zadbać o wątrobę? Jedz awokado

Chcesz zadbać o wątrobę? Jedz awokado

Naukowcy z Japonii odkryli, że awokado zawiera związki, które mogą znacznie zmniejszać uszkodzenie wątroby.
Chcesz zadbać o wątrobę? Jedz awokado [fot. pixabay]
Aby sprawdzić ochronne działanie jedzenia przed problemami z wątrobą, grupie kilkudziesięciu szczurów z uszkodzoną przez toksynę wątrobą podano różne owoce. wykazało najsilniejszą aktywność. Zmierzono na podstawie zmian poziomów określonych enzymów wątrobowych, które wskazują spowalnianie uszkodzeń tego organu.

Wydaje się, że pięć związków jest aktywnych w zmniejszaniu zaburzeń pracy wątroby. Każdy z nich był testowany na szczurach ze specjalnie wywołanymi uszkodzeniami . Defekty przypominały te spowodowane przez wirusy, co sugeruje, że ekstrakty z awokado mogą być szczególnie obiecujące w leczeniu , mówią badacze z Uniwersytetu Shizuoka w Japonii.

Badanie uzupełnia coraz większą liczbę dowodów na wiele korzyści zdrowotnych awokado, coraz popularniejszego dodatku do sałatek i kanapek, mówią autorzy. Oprócz korzyści dla wątroby, owoce o zielonej skórce są bogate w witaminy E i C, i potas oraz zawierają duże ilości , a składniki te są bardzo potrzebne organizmowi do właściwego działania.

Jakkolwiek awokado jest bogate w tłuszcz, większość tego tłuszczu to jednonienasycone odmiany, które, jak wykazano, obniżają poziom .

Na podstawie:

Przeczytaj także


Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Hospicja.pl
  • Kobiety.net.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy