Strona głównaZdrowieChcesz skutecznej diety? Stosuj ją wraz z partnerem

Chcesz skutecznej diety? Stosuj ją wraz z partnerem

„Z tym największy jest ambaras, Żeby dwoje chciało na raz", ale jeśli już chcą, szanse na dietetyczny sukces są znacznie wyższe.
Chcesz skutecznej diety? Stosuj ją wraz z partnerem [© Robert Kneschke - Fotolia.com] Jeśli chodzi o decyzję o przejściu na diecie, warto ją podejmować z partnerem czy przyjacielem. Naukowcy z University of Minnesota i Connecticut, wykazali, że dieta stosowana przez oboje małżonków jest bardziej korzystna dla obu stron.

W badaniach wzięło udział 357 małżeństw, które byłe uczestnikami większych analiz chorób sercowo-naczyniowych, a także i typu II. Celem naukowców było zrozumienie, w jakim stopniu program redukcji wagi stosowany przez daną osobę ma również wpływ na jej współmałżonka.

Każdy uczestnik był badany i ważony zarówno na początku testów, jak i po 12 miesiącach. Dostrzeżono znaczne różnice pomiędzy partnerami osób poddanych standardowej terapii cukrzycy a współmałżonkami ludzi, którzy zdecydowali się na znaczącą zmianę w stylu życia.

Osoby żyjące z pacjentami poddanymi intensywnemu programowi straciły na wadze średnio o 2,2 kg więcej w porównaniu ze średnią na poziomie 0,2 kg w drugiej grupie. To nie wszystko, partnerzy osób z pierwszej grupy mieli o 5 proc. niższy .

Okazuje się, konkludują autorzy badań, że zdeterminowanie w zakresie zmian stylu życia jednej osoby w rodzinie oddziałuje na wybory innych jej członków.

Wyniki badań opublikowano w International Journal of Obesity.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Aktywni 50+
  • eGospodarka.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy