Strona głównaZdrowieChcesz schudnąć? Stosuj dietę niskowęglowodanową

Chcesz schudnąć? Stosuj dietę niskowęglowodanową

Jeśli chcesz znacznie stracić na wadze, zastosuj dietę niskowęglowodanową, a nie dietę o niskiej zawartości tłuszczu. Ta pierwsza jest skuteczniejsza w osiągnieciu celu, wynika z badań finansowanych przez National Institutes of Health.
Chcesz schudnąć? Stosuj dietę niskowęglowodanową [© volff - Fotolia.com] W jednym z badań bardzo zróżnicowana grupa 150 mężczyzn i kobiet została na jeden rok przypisana do konkretnej diety. Dieta ograniczała spożycie bądź węglowodanów, bądź tłuszczu, ale nie podano limitu na ogólną liczbę kalorii. Przez rok naukowcy zaobserwowali poprawę u wszystkich 150 uczestników, ale okazało się, że osoby otyłe, które stosowały , straciły średnio około 3,6 kilogramów więcej niż ludzie z grupy .

To pokazuje, że obniżenie ilości węglowodanów pomaga schudnąć bez koncentracji na liczbie kalorii. To szczególnie ważne, ponieważ zwykle ktoś, kto chce schudnąć, po prostu zmniejsza ilość spożywanych posiłków, mówią eksperci.

Co więcej, przeprowadzono badanie z udziałem 148 otyłych osób, którzy mieli cukrzycę, ale nie zmagali się z żadnymi problemami z sercem. Stwierdzono, że wszyscy ludzie z , którzy stosowali dietę niskowęglowodanową, stracili co najmniej 5,4 kilogramów, a ci, którzy byli na diecie niskotłuszczowej, stracili tylko 1,8 kg.

Wyniki badań opublikowano w Annals of Internal Medicine.

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • EWST.pl
  • Aktywni 50+
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy