Strona głównaZdrowieChcesz schudnąć? 5 sposobów odradzanych przez dietetyków

Chcesz schudnąć? 5 sposobów odradzanych przez dietetyków

Wraz z wiekiem osłabieniu ulega metabolizm, a liczne nabyte w ciągu wielu lat nawyki żywieniowe bywają niekorzystne dla naszej wagi. Podejmując decyzję o przejściu na dietę wielu ludzi jednak popełnia powszechne błędy, które powodują, że albo odchudzanie nie przynosi efektów, albo nowy sposób jedzenia staje się wręcz niebezpieczny dla zdrowia. Tych opisanych poniżej kilku rzeczy nie należy robić, mówią dietetycy.
Oto, czego należy unikać, jeśli chce się bezpiecznie i na dobre schudnąć.

Nie wyrzucaj z jadłospisu całych grup produktów
© dobermann_85 - Fotolia.com
Modne stały się diety, zgodnie z którymi należy unikać wybranych związków, np. węglowodanów czy tłuszczów. Niektórzy w istocie odkrywają, że takie postępowanie pozwala stracić na wadze, zapominają jednak, że każdy składnik odżywczy pełni określoną rolę w organizmie. Nie warto liczyć na szybkie rozwiązanie problemu czy , a wyeliminowanie całej grupy związków zwiększa ryzyko niedoborów żywieniowych. Przykładowo, jeśli wyeliminuje się z diety tłuszcze, może to mieć negatywny wpływ na wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Nie warto unikać określonej grupy substancji odżywczych, ale zadbać, by wdiecie znalazła się każda z nich, ważne są bowiem proporcje i ilość tego, co mamy na talerzu.
 
Strony : 1 2 3 4 5

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy