Strona głównaZdrowieChcesz rzucić palenie? Zrób to w poniedziałek

Chcesz rzucić palenie? Zrób to w poniedziałek

Palacze najczęściej w pierwszym dniu tygodnia pracy poszukują doradztwa online na temat rzucania palenia.
Chcesz rzucić palenie? Zrób to w poniedziałek [© 0635925410 - Fotolia.com] Osoby palące papierosy najczęściej myślą o w poniedziałki, wynika z nowych badań, których autorzy mają nadzieję, że uzyskane wyniki pomogą w zwiększeniu skuteczności kampanii antynikotynowej.

Uczeni monitorowali w Internecie wyszukiwanie informacji o rzuceniu palenia, którego dokonywano w języku angielskim, francuskim, chińskim, portugalskim, hiszpańskim i rosyjskim w latach 2008 - 2012.

Okazało się, że ludzie częściej szukają informacji na temat na początku tygodnia. Najwyższa liczba wyszukiwań jest w poniedziałki - średnio o 25 procent wyższa niż łączna średnia ilość wyszukiwań od wtorku do niedzieli.

Jak wskazują autorzy badań, popularne przekonanie głosi, że decyzję o rzuceniu palenia podejmuje się chaotycznie. Tymczasem w istocie najchętniej takie postanowienie przyjmuje się na początku jakiegoś okresu, w Nowy Rok, w urodziny, na początku miesiąca lub tygodnia. Ma to uwarunkowania psychologiczne - kiedy się decyduje się o jakimś przedsięwzięciu, szuka się pewnego nowego rozdziału, w którym można by je wykonać. Dotyczy to także walki z paleniem papierosów.

Wyniki badań opublikowano w magazynie JAMA Internal Medicine.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Umierać po ludzku
  • Pola Nadziei
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy