Strona głównaZdrowieChcesz poprawić swoją dietę? Jedz garść migdałów dziennie

Chcesz poprawić swoją dietę? Jedz garść migdałów dziennie

Wystarczy dodać garść migdałów - już coś tak prostego poprawia dietę.
Chcesz poprawić swoją dietę? Jedz garść migdałów dziennie [fot. © WavebreakMediaMicro - Fotolia.com] Naukowcy z University of Florida zbadali wpływ, jaki dodatek migdałów może mieć na jakość diety. W badaniu uczestniczyli rodzice z dziećmi. Dorośli jedli 45 gramów dziennie przez trzy tygodnie, dzieci zaś około 20 gramów.

Na początku 14-tygodniowego okresu badawczego obliczono Wskaźnik zdrowego jedzenia (Healthy Eating Index), który jest miarą jakości diety i na jego podstawie ocenia się zgodność danej diety z wytycznymi żywieniowymi. Wynik poniżej 51 punktów odzwierciedla złą dietę, wynik od 51 do 80 punktów odzwierciedla potrzebę poprawy, a wyższy niż 80 wskazuje na dobry sposób . Początkowo średnia wynosiła 53,7.

Po okresie codziennego jedzenia migdałów średni wynik Wskaźnika zdrowego odżywiania wzrósł do 61,4. Było to efektem zwiększenia ilości białka w diecie i zmniejszenia spożycia pustych kalorii.

Jak wskazują dietetycy, w ciągu ostatnich 20 lat spadło spożycie orzechów i nasion, natomiast pikantnych przekąsek - takich jak i precle - zwiększyło się. - Nawyki, które masz, gdy jesteś młodszy, przenosisz w dorosłość, więc jeśli rodzic jest w stanie włączyć migdały lub różne zdrowe przekąski do diety dziecka, jest bardziej prawdopodobne, że dziecko wybierze te przekąski w późniejszym życiu - mówi Alyssa Burns, współautorka badań.

Migdały to bardzo zdrowa przekąska, zawierają m. in. , B1, B2, PP i potas, białko, , .

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Pola Nadziei
  • Aktywni 50+
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy