Strona głównaZdrowieBól i ciężkość nóg powszechne u Polek

Ból i ciężkość nóg powszechne u Polek

Aż 72 procent kobiet w wieku 25-55 lat miewa z różnych powodów problemy z wydolnością żylną kończyn dolnych. Dolegliwości te częściej występują u starszych badanych. I choć większość Polek orientuje się w przyczynach bólu i cięzkości nóg, tylko jedna piąta z nich sięga po preparaty przeciwdziałające takiemu stanowi.
Ból i ciężkość nóg powszechne u Polek Podczas badania stanu Polek, które przeprowadził Interaktywny Instytut Badań Rynkowych na zlecenie firmy Polfarmex SA dla marki Aflavic aż 84% Polek, ma świadomość przyczyn problemów związanych z wydolnością żylną kończyn dolnych. Kobiety trafnie wskazują szkodliwe elementy trybu życia, które wywołują dolegliwości takie jak: tryb pracy (41%), brak regularnej aktywności fizycznej (30%), niewłaściwa dieta (20%) i innych (10%). Tylko 16% ankietowanych kobiet wskazało opcję "nie wiem". 22% kobiet mających problemy z wydolnością żylną nóg stosuje jakiekolwiek preparaty w celu zmniejszenia tych dolegliwości.

Problemy z nóg nie są wyłącznie kłopotem estetycznym, jak często się je postrzega, ale stanowią poważną w konsekwencjach kwestię medyczną, której nie powinno się lekceważyć. Nieleczona niewydolność żylna powoduje powstawanie żylaków oraz groźnych zakrzepów.

Badanie zostało przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych metodą kwestionariusza internetowego CAWI w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia 2011 roku. Grupie badawczej w liczbie 1000 kobiet w wieku od 25 do 55 lat przedstawiono 20 pytań zamkniętych, które dotyczyły przede wszystkim stopnia aktywności fizycznej oraz formy i częstotliwości odczuwanych objawów związanych ze stanem nóg. Zbadano również znajomość oraz zastosowanie sposobów radzenia sobie z uczuciem ciężkości nóg, pajączkami czy .

Przeczytaj także


Żylaki - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Żylaki to zwyczajowa nazwa objawów przewlekłej niewydolności żylnej, która jedną z częstszych chorób układu krwionośnego. Na ich rozwój wpływają zaburzenia związane z przepływem krwi, spowodowane nieprawidłowym działaniem ścian żył i zastawek żylnych. czytaj dalej »


 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 19:24:52, 30-05-2012 ~gość: 83.7.153.xxx

    Bardzo ciekawy artykuł ale niestety problem ciężkich nóg mnie dotyczy, po całym dniu w pracy wieczorem moje nogi nie dają mi odpocząć są opuchnięte, bolą, koleżanka poleciała mi veno spray zaczęłam go dzisiaj stosować i muszę przyznać że bardzo fajnie chłodzi nogi, stają się od razu dużo lżejsze, zrobię sobie miesięczną kurację i opowiem o efektach.
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Umierać po ludzku
  • EWST.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy