Strona głównaZdrowieBól głowy - poszukaj przyczyny

Ból głowy - poszukaj przyczyny

Bóle głowy to jedna z najczęstszych dolegliwości, jednak zanim sięgniesz po kolejny środek przeciwbólowy spróbuj poobserwować swój organizm.
Ból głowy - poszukaj przyczyny [©  fred goldstein - Fotolia.com] Przede wszystkim postaraj się tak zaplanować swój dzień, aby uniknąć stresu i pospiechu. Zadbaj też o odpowiednią ilość snu, staraj się zasypiać o stałej porze.

Spróbuj przyjrzeć się reakcjom swojego organizmu, zwróć uwagę na to w jakich okolicznościach pojawiają się bóle głowy, jak długo trwają, co sprawia, że są silniejsze.

Nie wymagaj od siebie zbyt wiele, pamiętaj, że każdy może mieć gorszy dzień, nie bierz na siebie zbyt wielu obowiązków. Staraj się unikać stresu, nie zapominaj o relaksie. Znajduj czas na odpoczynek oraz na umiarkowaną aktywność fizyczną.

Zwróć uwagę na to co jesz, dobrze skomponowana dieta jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pamiętaj, że posiłkiem od,którego w dużym stopniu zależy Twoje samopoczucie jest śniadanie.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Przeczytaj także


Ból, bóle głowy - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Na bóle głowy skarży się aż 70 procent Polaków. Dolegliwości te mogą być spowodowane przez szereg przyczyn - fizycznych, chemicznych, psychicznych, bakteriologicznych, neurologicznych. Ich zidentyfikowanie jest jednak bardzo istotne ze względu na podjęcie odpowiedniego leczenia. czytaj dalej »


Migrena / Migreny - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Migrena to rodzaj powtarzających się silnych bólów głowy, które mogą mieć istotny negatywny wpływ na jakość życia. Objawy migreny nie zawsze są widoczne dla otoczenia, tymczasem schorzenie to dotyka 10-12% populacji i jest niezwykle uciążliwe i bolesne. czytaj dalej »


 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 10:54:30, 07-11-2013 madej.ania

    Często, powód występowania bólów głowy może być bardzo prozaiczny, np. odwodnienie, jak w moim przypadku

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy