Strona głównaZdrowieBill Gates daje 50 milionów dolarów na walkę z Alzheimerem

Bill Gates daje 50 milionów dolarów na walkę z Alzheimerem

Słynny miliarder, współzałożyciel przedsiębiorstwa Microsoft, przyłącza się do działań na rzecz walki z demencją - przekazał 50 milionów dolarów Dementia Discovery Fund (DDF), funduszowi na rzecz badań nad demencją.
Bill Gates daje 50 milionów dolarów na walkę z Alzheimerem [Fot. magdal3na - Fotolia.com] DDF utworzono w celu odkrycia przełomowych metod leczenia . Jak powiedział Bill Gates, postanowił przyłączyć się do badania wspomnianej choroby, bo uważa, że potrzebny jest punkt zwrotny w tej dziedzinie, aby ludzie mogli cieszyć się dłuższym życiem. Jakkolwiek bowiem życie się wydłużyło w ciągu ostatnich dekad, to z powodu chorób, w tym często z powodu otępienia, znacznie zmniejsza się jego jakość w ostatnich latach przed śmiercią.

Wspomniany fundusz został uruchomiony w 2015 roku. Powołano go, by pomógł finansować pionierskie badania nad metodami leczenia chorób neurodegeneracyjnych. Uważa się, że inwestycja Gatesa może poprawić miliony istnień ludzkich.

- Uważam, że jesteśmy w punkcie zwrotnym w dziedzinie badań , a Fundusz Dementia Discovery odgrywa ważną rolę w odkrywaniu nowych metod leczenia tej choroby. Oto miejsce, w którym możemy znacznie poprawić ludzkie życie. To cud, że ludzie żyją o wiele dłużej, ale sama długowieczność nie wystarcza. Ludzie powinni móc cieszyć się jesienią życia, a potrzebujemy przełomu w walce z chorobą Alzheimera, aby to osiągnąć. Jestem podekscytowany tym, że dołączyłem do tej bitwy i nie mogę się doczekać, by zobaczyć, co będzie dalej - mówi Bill Gates.

Jak podaje WHO, na całym świecie na demencję choruje 47 milionów ludzi, z powodu starzenia się społeczeństw zaś co roku przybywa niemal 10 milionów nowych przypadków choroby. Otępienie jest jedną z głównych przyczyn i niesamodzielności osób starszych na całym świecie.

Z badań wynika, że części przypadków demencji można by uniknąć. Lepsze wykształcenie w młodości i leczenie ubytków słuchu, nadciśnienia oraz w wieku średnim może zmniejszyć częstość występowania demencji nawet o 20 procent.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Kosciol.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy