Strona głównaZdrowieBiałko - ile go potrzeba, by zdrowo się starzeć?

Białko - ile go potrzeba, by zdrowo się starzeć?

Jeśli chcesz zdrowo się starzeć, sięgaj po białko trzy razy dziennie.
Białko - ile go potrzeba, by zdrowo się starzeć?
to jeden z tych składników, które szczególnie potrzebne osobom w pewnym wieku. Wraz z upływem lat masa mięśni zmniejsza się, przez co ludzie mają mniej siły i łatwiej ulegają upadkom, które często skutkują .

Kanadyjscy uczeni przeprowadzili badania, z których wynika, że osoby w starszym wieku powinny jeść białko trzy razy dziennie, by poprawić stan mięśni. Autorzy zauważają, że wielu seniorów dostarcza sobie większości białka w czasie w ramach obiadu i kolacji. Kiedy jednak także podczas śniadania podaje się białko, można zyskać korzyści w postaci większej siły .

Uczeni przez trzy lata monitorowali stan zdrowia i dietę niemal dwóch tysięcy osób w wieku 67 - 84 lat, którzy cieszyli się dobrym zdrowiem. Chcieli sprawdzić, czy istnieje związek między tym czynnikiem a siłą mięśni, masą mięśniową i mobilnością.
Ustalono, że ludzie, którzy jedli białko trzy razy dziennie, byli silniejsi i mieli większą masę mięśniową niż osoby, które przyjmowały je tylko w porze obiadu i kolacji. Nie odkryto jednak żadnego związku między dziennym spożyciem białka i poziomem osób starszych.

Według badaczy, seniorzy powinni jeść białko w ramach każdego posiłku. Słabe mięśnie są szczegónie groźne dla nich, bo grożą , które stanowią jedną z głównych przyczyn utraty samodzielności i niepełnosprawności wśród ludzi w starszym wieku.

O badaniach napisano w magazynie American Journal of Clinical Nutrition.

Na podstawie:

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Pola Nadziei
  • Hospicja.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy